Dom i ogród

Wykładzina w kamperze – czy ma to sens?

Wykładzina w kamperze – czy ma to sens?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dywan może być świetnym sposobem na to, aby kamper poczuł się bardziej jak w domu. Ale jeśli rozważasz położenie wykładziny na podłodze swojego kampera, musisz najpierw poznać jej wady i zalety.

Dywan czy wykładzina?

Wykładzina w kamperze jest gorąco dyskutowanym tematem wśród kamperów i takim, który nie ma łatwego rozwiązania. Argumentem przemawiającym za wykładziną jest to, że zapewnia ona miękką powierzchnię do chodzenia boso, pochłania nadmiar wilgoci i ciepła słonecznego oraz pomaga izolować kampera od niskiej temperatury gruntu w miesiącach zimowych.
Z drugiej strony, jest wiele osób, które twierdzą, że dywany zatrzymują brud, kurz i piasek we włóknach, co czyni je trudnymi do czyszczenia. Argumentem przeciwko dywanom jest to, że zbierają one wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, w tym wodę, która może prowadzić do problemów z pleśnią w Twojej przyczepie.

Różnice między dywanem a wykładziną

Zarówno wykładziny podłogowe, jak i dywany są wykonane z materiałów syntetycznych, takich jak nylon lub polipropylen. Jednak wykładziny są grubsze niż dywany i zawierają więcej włókien na każdym calu kwadratowym materiału. Przeciętna wykładzina zawiera około 2 milionów włókien na jard kwadratowy, podczas gdy typowy dywan ma tylko 100 do 500 włókien na cal kwadratowy.

Ponadto, wykładziny są sprzedawane na metry kwadratowe i zazwyczaj mają podłoże wykonane z polipropylenu lub nylonu. Podkład ten zapewnia wsparcie dla wykładziny, co sprawia, że jest ona łatwiejsza w montażu niż dywany. Niektóre wykładziny zawierają również lateksowe środki wiążące, które utrzymują włókna razem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*