Dom i ogród

Dlaczego wilgoć jest niebezpieczna?

Dlaczego wilgoć jest niebezpieczna?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niszczy budynek i nasze zdrowie

Wilgoć jest jednym z najbardziej powszechnych i niebezpiecznych problemów, które mogą dotknąć budynek. Dzieje się tak dlatego, że wilgoć może uszkodzić prawie każdą część konstrukcji, w tym jej fundament, ściany zewnętrzne, izolację i pokrycie dachowe. Oprócz powodowania poważnych problemów strukturalnych, wilgoć może również prowadzić do rozwoju pleśni, która jest potencjalnie szkodliwa dla zdrowia.

Co jest przyczyną wilgoci?

Główną przyczyną wnikania wilgoci do domów i budynków jest słaba wentylacja. Brak przepływu powietrza w nowoczesnych budynkach oznacza, że jakość powietrza w pomieszczeniach jest zazwyczaj niższa niż jakość powietrza na zewnątrz. Prowadzi to do wyższego poziomu wilgotności wewnątrz niż na zewnątrz, co powoduje gromadzenie się wilgoci w ścianach, podłogach i sufitach.

Problemy z wilgocią w budynkach są często spowodowane kondensacją na zimnych powierzchniach, takich jak okna lub ściany w miesiącach zimowych, kiedy temperatury są wystarczająco niskie, aby to zjawisko mogło wystąpić. Jeśli zauważysz kondensację na tych powierzchniach rano, ale nie w nocy, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa (lub odwrotnie), może to być wskazówka, że istnieje problem z systemem wentylacji Twojego domu.

Jeśli chcesz skorzystać z pomocy specjalistów, aby pozbyć się pleśni, to osuszanie budynków Dolny Śląsk, jest regionem, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*