Medycyna i zdrowie

Terapia uzależnień – z jakich czynności i kroków się ona składa?

Terapia uzależnień – z jakich czynności i kroków się ona składa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Terapia uzależnień to leczenie uzależnienia od narkotyków lub alkoholu. Może być prowadzona w warunkach ambulatoryjnych lub w szpitalu stacjonarnym. Celem terapii uzależnień jest pomoc ludziom w zaprzestaniu używania narkotyków lub alkoholu i nauczenie się, jak prowadzić trzeźwe życie.

Istnieje wiele różnych rodzajów terapii uzależnień, o czym można się przekonać za sprawą terapeuty ze strony https://psychologiczna-terapia.pl/, które mogą być stosowane w zależności od rodzaju uzależnienia, wieku osoby leczonej i innych czynników. Rodzaje terapii uzależnień obejmują:

Doradztwo indywidualne lub sesje w grupie

Indywidualne i grupowe doradztwo lub sesje psychoterapii, które pomagają ludziom zidentyfikować ich wyzwalacze i nauczyć się, jak ich unikać i radzić sobie z pragnieniami bez używania narkotyków lub alkoholu. Doradztwo może również pomóc ludziom zrozumieć, dlaczego zaczęli używać narkotyków lub alkoholu w pierwszej kolejności, co może prowadzić do zmiany ich zachowań, aby nie wrócić do nadużywania substancji.

Terapie behawioralne

Terapie behawioralne wykorzystują takie techniki jak nagradzanie za pozytywne zachowanie i karanie za negatywne zachowanie jako sposoby zachęcania ludzi do nieużywania narkotyków lub alkoholu. Na przykład, osoba z problemem alkoholowym może być nagradzana za niepicie poprzez wyjazd na wycieczkę lub otrzymywanie prezentów od przyjaciół, zamiast mieć kaca po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu na imprezie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*