Styl życia

Specyfika włosa w zależności od kraju pochodzenia

Specyfika włosa w zależności od kraju pochodzenia

cottonbro/pexels.com

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Peruki i wszelkiego rodzaju doczepy zaczynają cieszyć się w Polsce coraz większym powodzeniem. Ma to niewątpliwy związek z nowoczesnymi technikami wykonania oraz prostymi sposobami, dzięki którym możemy w komfortowych warunkach zupełnie odmienić nasz wygląd.

Włosy jak u Roszpunki

Niegdyś uważano, że te zagadnienie dotyczy jedynie osób chorych, na przykład będących w trakcie chemioterapii, patologicznie łysiejących albo z nadmiernie przerzedzającymi się kosmykami. Dzisiaj wiemy, że peruka może stać się niezwykle przydatnym gadżetem i uniwersalnym rozwiązaniem również na drobne defekty kosmetyczne. Kto nie chciałby dobierać własnej fryzury w zależności od humoru? Albo dodać objętości tym wiecznie smętnym warkoczykom? Obecnie nietrudno już o całkowicie naturalny efekt, niemniej wciąż powinniśmy każdorazowo brać pod uwagę rodzaj oferowanego włosa. Dlaczego jest to takie ważne i jakie grupy są najpopularniejsze?

Od Hiszpanii aż po Wschód

Wśród włosów azjatyckich wyszczególnia się przede wszystkim odmianę chińską. Jej charakterystyczną właściwością, oprócz ciemnej barwy, jest grubość i sztywność samego włosa. Ta cecha zapewnia małą podatność na zniszczenia, ale jednocześnie włosy Azjatów pozostają wyjątkowo oporne wobec prób rozjaśniania. Z tego też powodu uznaje się je za najmniej wytrzymałe. Podobna do chińskiej jest także grupa indyjska, z którą łączy ją kruczy kolor. Włosy są nieco delikatniejsze i cieńsze (niekiedy wykazują tendencję do skrętu), lecz problemy pozostają identyczne. Wyczerpująca procedura zmiany tonu osłabia włókna. W obu przypadkach należy liczyć się z tym, że peruki wykonane z wyżej wymienionych włosów będą raczej krótkotrwałą przyjemnością.

Dużo przychylniej warto spojrzeć na włosy europejskie, zwłaszcza te pochodzące z południowej Europy. Włosy hiszpańskie czy włoskie są znane ze swojego ciemnego odcienia, jednak pod względem struktury wydają się dużo bliższe typowym włosom słowiańskim. Z dużą łatwością poddają się kuracji rozjaśniającej, dzięki czemu nie musimy stosować drażniących środków i niszczyć naturalnego budulca włosa. To tańsza, ale wciąż zadowalająca opcja, gdy oczekujemy rezultatów wizualnie zbliżonych do tego, co widujemy na co dzień.

Słowiańskie piękno

Odmiana słowiańska to produkt prawdziwie luksusowy ze względu na niezrównaną dotąd jakość i lekkość. Znakomicie posłuży większości Polaków, gdyż stanowi idealne dopełnienie naszej urody, mającej skłonność do cieplejszych barw w porównaniu z chłodnymi typami nordyckimi. Włosy słowiańskie zazwyczaj nie wymagają jakichkolwiek zabiegów, dlatego na długo pozostają zdrowe i błyszczące. Jedyną niedogodnością może być stosunkowo wysoka cena. Na rynku od jakiegoś czasu triumfują głównie tape in słowiańskie. Odznaczają się połączeniem prawdopodobnie najlepszej metody doczepiania (opartej na taśmach przylepianych do skóry) oraz włosa z najwyższej półki.

Pamiętajmy, że nawet spowolniony wzrost włosów może doprowadzić do nieznacznego przesunięcia dopinek. Dla osób obawiających się tego rodzaju komplikacji najlepszym wyborem będzie peruka. Jeśli interesuje nas peruka blond Warszawa ma do zaoferowania mnóstwo salonów, które specjalizują się w doborze jasnych odcieni i służą fachową poradą. Natura nie była równie łaskawa wobec każdego z nas, dlatego warto wykorzystać tę niepowtarzalną okazję – odmienić własne oblicze i raz na zawsze pożegnać się z kompleksami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*