Styl życia

Ubrania w jakich barwach dzieci powinny nosić latem?

Ubrania w jakich barwach dzieci powinny nosić latem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wakacje to czas aktywności i beztroski. Nasze pociechy w szczególny sposób korzystają z udogodnień tej pory roku, lubując się w kąpielach i przebywaniu na słońcu. Ich garderoba powinna być zatem odpowiednio dostosowana do pogodnych dni, aby chronić delikatną skórę i dać jej swobodnie oddychać. 

Czarno na białym?

Upały doskwierają wszystkim w tym samym stopniu bez względu na wiek. Maluchy ze względu na ciągły rozwój i związany z nim temperament nie należą zazwyczaj do amatorów statycznego wypoczynku, lecz niezależnie od temperatur lubią aktywnie spędzać czas. Mimo wzmożonych obaw o zazielenione od trawy kolano lub czekoladowe plamy po lodach na koszulce powinno się wybierać jasne kolory, które nie będą przyciągać promieni słońca. Zabrudzenia da się zniwelować, a nie narażamy dziecka na jeszcze silniejsze odczucie ciepła.

Ubranie powinno być również przewiewne. Wiele sklepów z odzieżą dziecięcą ma w swojej ofercie białe sukienki stylizowane na te z damskich kolekcji. Nie są one jednak najlepszym wyborem na co dzień, gdy korzystamy z atrakcji placów zabaw lub wybieramy się na urlopowe wojaże. Swoboda jest bowiem równie ważna, jak komfort termiczny. Jeśli z tego względu zaczynamy rozwodzić się nad spodniami dla dziewczynki, warto wybrać te, o szerszym kroju z lekkich materiałów, które będą przepuszczały powietrze. 

Wakacyjny wyróżnik

Plaża jest miejscem, gdzie ekspozycja na słońce jest nieunikniona głównie w przypadku maluchów żądnych wodnych harców i zabaw w piasku. To ponadto nadmorski tłum. W strojach kąpielowych dla dziewczynki Mayoral oraz spodenkach dla chłopców specyficzne jest to, że nie przypominają one standardowych bajkowych zestawów, lecz poprzez ozdobne falbanki czy też kwiaty oraz nietypowe kroje i wyraziste wzory wyróżniają się pośród innych.

Charakterystyczny ubiór dziecka ma w tej sytuacji duże znaczenie, ponieważ w natłoku wypoczywających łatwo stracić je z oczu. Niezbędne wówczas nakrycia głowy również mogą przybierać różne formy. Popularnością cieszą się turbany z cienkich tkanin wykorzystywane chętnie w codziennych okolicznościach. Występują w wariantach jednolitych, wielobarwnych, a nawet koronkowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*