Styl życia

Skóra twarzy – dbaj o nią codziennie

Skóra twarzy – dbaj o nią codziennie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skóra twarzy stanowi istotną część naszej urody. Trzeba o nią dbać w każdym wieku, ponieważ gdy będzie ona w złej kondycji, trudno jest to ukryć niezależnie od tego, jak mocny jest makijaż. Ważną kwestią jest wiedza na temat jak wykonywać to poprawnie. Twarz stanowi naszą wizytówkę, więc warto, żeby nas jak najlepiej prezentowała.

Oczyszczanie jako podstawa pielęgnacji twarzy

Oczyszczanie jest najważniejszym krokiem podczas codziennej pielęgnacji i błędne jest myślenie, że osoba, która nie stosuje makijażu, nie musi przykładać wagi do usuwania zanieczyszczeń z twarzy. Nie wystarczy zmywanie go płynem micelarnym i wacikiem. Należy zainspirować się tutaj tak popularną ostatnio japońską pielęgnacją, która zakłada wieloetapowe oczyszczanie przy użyciu olejku, a następnie żelu.

Nawilżanie

Nawet posiadaczki tłustej skóry nie mogą zapominać o tak ważnym kroku, jakim jest nawilżanie. Etap ten można realizować nie tylko za pomocą kremów, ale warto też zwrócić uwagę na różnorodne maseczki, żele i koncentraty do twarzy. Kosmetyki powinniśmy dobierać pod indywidualne potrzeby. Chcąc mieć gwarancję co do jakości stosowanych kosmetyków, warto wybierać markę Rejuvi.

Złuszczanie martwego naskórka

Aby pielęgnacja miała szansę wniknąć w głębsze warstwy naskórka, należy go regularnie złuszczać. Dostępnych jest wiele kosmetyków z granulkami o różnej ziarnistości, natomiast dla skóry wrażliwej lepsze okażą się użycie peelingu enzymatycznego.

Ochrona przeciwsłoneczna

Najskuteczniejszą formą pielęgnacji przeciwzmarszczkowej wbrew pozorom są kremy z mocnym filtrem. Promienie słoneczne, przed którymi musimy chronić się nie tylko latem, bardzo przyspieszają proces starzenia się naskórka, więc filtry należy stosować codziennie rano przez cały rok.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*