Wypoczynek i hobby

Najciekawsze atrakcje, które czekają na nas w Małopolsce

Najciekawsze atrakcje, które czekają na nas w Małopolsce
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Małopolska to z pewnością jedno z najciekawszych województw w Polsce. Nie brakuje tu zarówno wielkich miast na czele z Krakowem, jak i malowniczych krajobrazów i terenów przyrodniczych. O jakich atrakcjach szczególnie warto pomyśleć w kontekście tego województwa? 

Najważniejsze miasta Małopolski 

W kontekście Małopolski najważniejszy jest oczywiście Kraków, czyli jedno z najładniejszych miast Polski. Odwiedzenie rynku czy zamku na Wawelu to atrakcje obowiązkowe, które każdy powinien zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Wspaniałym miejscem jest również kopalnia soli znajdująca się w Wieliczce. Bardzo ważnym historycznie miejscem jest obóz koncentracyjny Auschwitz w Oświęcimiu. Dla dzieci świetną atrakcją będzie park „Energylandia” w Zatorze. Jak widać – każdy może znaleźć coś dla siebie.

Obiekty przyrodnicze i góry 

Niektórzy, zamiast zwiedzać miasta wolą aktywnie spędzić dzień na łonie natury. Trudno znaleźć lepsze miejsce tego typu w Polsce niż słynne Tatry. Najwyższe góry w Polsce zadowolą zarówno wytrawnych wspinaczy, jak i początkujące w wędrówkach rodziny. Dla tych drugich świetną wycieczką może być wejście na znane Morskie Oko. Dla doświadczonych wspinaczy atrakcją będę góry w rodzaju Rysów czy Orlej Perci. Ciekawą opcją jest również spływ kajakowy jedną z miejscowych rzek. Najlepiej będzie zdecydować się oczywiście na Dunajec, czyli jedną z najpiękniejszych i najdzikszych rzek w naszym kraju. Jeśli więc chcielibyśmy przeżyć niezapomnianą przygodę, to warto pomyśleć o wspomnianym spływie. Pomocna okaże się również wypożyczalnia kajaków Dunajec natomiast, kiedy będzie posiadali już odpowiedni sprzęt, pozwoli odkryć swoje piękno.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*