Technologie

Logistyka – czy wiesz, co to znaczy?

Logistyka – czy wiesz, co to znaczy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Logistyka jest dyscypliną, która obejmuje fizyczny przepływ towarów między punktem pochodzenia a punktem konsumpcji w celu zaspokojenia popytu klientów. Logistyka obejmuje zarządzanie przepływem produktów, informacji i finansów w ramach łańcuchów dostaw i wzdłuż nich.

Definicja

Logistykę definiuje się po prostu jako naukę o „dostarczaniu rzeczy z miejsca na miejsce”. Ze stosunkowo prostej koncepcji przekształciła się w złożoną sieć działań wymagających specjalistycznej wiedzy, umiejętności i narzędzi. Złożoność ta wynika z wielu czynników, takich jak rosnąca globalizacja, bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ochrony środowiska, większa różnorodność produktów i usług, bardziej wymagający konsumenci oraz skrócony cykl życia produktów. Warto zamontować profile ochronne na swoim parkingu magazynowym.

Potrzeby logistyczne

Jeśli nie znasz potrzeb logistycznych swojej branży, powinieneś porozmawiać z kimś, kto je zna. Specjaliści ds. logistyki mogą pomóc w identyfikacji potencjalnych problemów, zanim one wystąpią, zaproponować rozwiązania tych problemów i zapewnić szkolenie w zakresie najlepszych praktyk efektywnego zarządzania operacjami logistycznymi.

Spedycja

Spedycja to proces przenoszenia przesyłki z jednej lokalizacji do drugiej. Usługi spedycyjne są świadczone przez spedytorów i mogą obejmować konsolidację, przepakowanie, konsolidację i etykietowanie, odprawę celną i wysyłkę. Spedytorzy zazwyczaj pobierają opłaty na podstawie objętości, wagi lub odległości przesyłki, chociaż niektórzy mogą pobierać opłaty za inne usługi, takie jak ubezpieczenie i specjalne opakowanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*