Technologie

Dlaczego cięcie laserem jest takie skuteczne?

Dlaczego cięcie laserem jest takie skuteczne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Procesy produkcyjne na całym świecie rozwijają się i wprowadzają innowacje w coraz szybszym tempie, a wraz z ewolucją innowacji, tak samo muszą działać wszystkie procesy i ludzie, którzy pomagają w jej napędzaniu.

Podczas, gdy konwencjonalne formy cięcia działały dobrze, istnieje potrzeba bezpieczniejszego, bardziej wydajnego i bardziej niezawodnego procesu, który mógłby wzrastać zgodnie z rosnącym popytem na produkcję.

Cięcie laserem

Cięcie laserowe było rozwiązaniem tego problemu. Dzięki niemu można pracować szybciej, dokładniej i dłużej. Przykładowo: ‘Valor CNC Cięcie laserem Kraków” jest na najwyższym poziomie. Jest podstawowym procesem w wielu gałęziach przemysłu: motoryzacyjnym, lotniczym, elektronicznym, półprzewodnikowym i medycznym.

Zalety cięcia laserem

Cięcie laserowe jest procesem bezkontaktowym. Oznacza to, że wiązka laserowa w cięciu laserowym nie dotyka fizycznie materiału, z którym pracuje, zamiast tego powoduje proces topienia i cięcia przez ciepło. Minimalizuje uszkodzenie materiału i zapobiega kosztownym naprawom i harmonogramom konserwacji, które stykają się z powierzchnią roboczą.

Wykorzystuje niskie zużycie energii. Jest to ważna zaleta, dzięki niemu można pracować mądrzej, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Cięcie laserowe w Katowicach jest bezpieczniejszą metodą. Używana wiązka laserowa jest szczelnie zamknięta.

Może działać z wieloma różnymi materiałami. Bez względu na to, czy jest to metal, diamenty, tworzywa sztuczne, drewno, szkło, czy inne materiały, cięcie laserowe jest za każdym razem skuteczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*