Dlaczego cięcie laserem jest takie skuteczne?

Procesy produkcyjne na całym świecie rozwijają się i wprowadzają innowacje w coraz szybszym tempie, a wraz z ewolucją innowacji, tak samo muszą działać wszystkie procesy i ludzie, którzy pomagają w jej napędzaniu.

Podczas, gdy konwencjonalne formy cięcia działały dobrze, istnieje potrzeba bezpieczniejszego, bardziej wydajnego i bardziej niezawodnego procesu, który mógłby wzrastać zgodnie z rosnącym popytem na produkcję.

Cięcie laserem

Cięcie laserowe było rozwiązaniem tego problemu. Dzięki niemu można pracować szybciej, dokładniej i dłużej. Przykładowo: ‘Valor CNC Cięcie laserem Kraków” jest na najwyższym poziomie. Jest podstawowym procesem w wielu gałęziach przemysłu: motoryzacyjnym, lotniczym, elektronicznym, półprzewodnikowym i medycznym.

Zalety cięcia laserem

Cięcie laserowe jest procesem bezkontaktowym. Oznacza to, że wiązka laserowa w cięciu laserowym nie dotyka fizycznie materiału, z którym pracuje, zamiast tego powoduje proces topienia i cięcia przez ciepło. Minimalizuje uszkodzenie materiału i zapobiega kosztownym naprawom i harmonogramom konserwacji, które stykają się z powierzchnią roboczą.

Wykorzystuje niskie zużycie energii. Jest to ważna zaleta, dzięki niemu można pracować mądrzej, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Cięcie laserowe jest bezpieczniejszą metodą. Używana wiązka laserowa jest szczelnie zamknięta.

Może działać z wieloma różnymi materiałami. Bez względu na to, czy jest to metal, diamenty, tworzywa sztuczne, drewno, szkło, czy inne materiały, cięcie laserowe jest za każdym razem skuteczne.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 8 =