Styl życia

Radca prawny – jakimi typami spraw się zajmuje?

Radca prawny – jakimi typami spraw się zajmuje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Radca prawny jest prawnikiem, który doradza klientom w pewnych sprawach prawnych. Radca prawny jest zwykle zatrudniony przez osobę lub firmę, aby pomóc im z różnych spraw prawnych i kwestii.

Radca prawny może prowadzić sprawy w wielu różnych dziedzinach prawa, w tym:

Prawo karne 

Jest to sytuacja, w której jesteś oskarżony o złamanie prawa i możesz stanąć przed zarzutami karnymi w sądzie. Sprawa karna może dotyczyć poważnych przestępstw, takich jak morderstwo lub gwałt. Może również dotyczyć mniej poważnych przestępstw, takich jak drobna kradzież, napaść lub jazda bez ubezpieczenia.

Prawo cywilne

Odnosi się do wszelkich sporów między dwiema stronami, które nie obejmują zarzutów karnych stawianych jednej stronie przez drugą. Sprawy cywilne zazwyczaj dotyczą roszczeń pieniężnych, majątkowych lub dotyczących obrażeń ciała pomiędzy dwiema stronami, które toczą spór powodujący ich problemy. Do najczęstszych rodzajów spraw cywilnych należą rozwody, alimenty, roszczenia z tytułu obrażeń ciała i spory pracownicze.

Prawo rodzinne 

Prawnicy rodzinni zajmują się kwestiami związanymi z małżeństwem i rozwodem, w tym walkami o opiekę nad dziećmi i rozliczeniami finansowymi pomiędzy parami małżeńskimi, gdy się od siebie oddzielają (powszechnie nazywanymi rozwodem). Prawnicy rodzinni mogą również doradzać klientom w innych dziedzinach prawa związanych z przemocą domową w małżeństwie lub związku kohabitacyjnym (powszechnie nazywaną przemocą domową), umowami o separacji między rodzicami.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to koniecznie sprawdź witrynę: https://kancelaria-ppz.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*