Styl życia

Jakie oznakowania stawia się w pobliżu szkół?

Jakie oznakowania stawia się w pobliżu szkół?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szkoła jest miejscem, gdzie dzieci powinny mieć zapewnione maksimum bezpieczeństwa. Nie chodzi tutaj tylko o sytuacje, które mogą się wydarzyć na korytarzu lub placu szkolnym. Uczniowie powinni być również bezpieczni poza jej obiektem, zwłaszcza w drodze do domu i podczas opuszczania terenu szkoły. Wiele budynków znajduje się w centrach miast, a większość z nich przy ruchliwych ulicach. W takich sytuacjach należy dołożyć wszelkich starań, by działania prewencyjne zapewniły dzieciom wysoki poziom ochrony.

Czasami spotykamy osobę, która jest odpowiedzialna za wstrzymywanie ruchu na przejściu dla pieszych i bezpieczne przeprowadzanie młodzieży szkolnej. Dość popularne są też różnego rodzaju znaki drogowe sprzedaż których prowadzą sklepy specjalistyczne zajmujące się tą tematyką. Jakie zatem oznaczenia możemy spotkać w pobliżu szkół?

Zatrzymaj się, uwaga dzieci

Niedaleko placówek oświatowych ustawiane są liczne znaki informacyjne lub ostrzegawcze, informujące o tym, że kierowca zbliża się do szkoły lub powinien zwolnić. Najpopularniejsze to oczywiście znaki o przejściu dla pieszych lub typowy znak ostrzegawczy z wizerunkiem dzieci. Stosowany jest w pobliżu obiektów lub dróg szczególnie uczęszczanych przez dzieci w wieku od 7 do 15 lat oraz przy szkołach podstawowych, a także placach zabaw.

Kolejnym oznaczeniem, które możemy zobaczyć niedaleko placówek oświatowych to oczywiście te, które informują, że na drodze występują progi zwalniające, wymuszające ograniczenie prędkości. Mogą też pojawić się znaki wyznaczające maksymalną prędkość dostosowaną do tego miejsca.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*