Ogród i dom

Oczyszczalnie mechaniczno-biologiczne w zestawieniu z tradycyjnymi metodami

Oczyszczalnie mechaniczno-biologiczne w zestawieniu z tradycyjnymi metodami
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oczyszczalnia biologiczna ze studnią chłonną to urządzenie, które jest dedykowane szczególnie właścicielom działek. Rozwiązania, które zastosowano w tego typu oczyszczalniach stanowią niezmiernie szybki i efektowny sposób na przepuszczanie zanieczyszczeń w głąb specjalnego pojemnika. Należy przefiltrować je przez dno, na którym znajduje się żwir, służący jako poletko rozsączające. Tego rodzaju działania powodują, że jest to urządzenie o bardzo wysokim stopniu ekologiczności.

Jak oczyszczać to porządnie!

Oczyszczalnie biologiczne są znacznie skuteczniejsze w odniesieniu do tradycyjnych sposobów oczyszczania ścieków, ze względu na:

  • wyższą jakość oczyszczonych ścieków, dzięki czemu ściek może być odprowadzany do wody lub gruntu przy użyciu studni chłonnej lub poprzez zastosowanie drenażu;
  • większą stabilność funkcjonowania tego typu oczyszczalni;
  • wysoką wydajność działania;
  • sterowanie automatyczne;
  • sygnalizację alarmową;
  • brak konieczności stosowania do oczyszczania ścieków różnego rodzaju biopreparatów;
  • możliwość regulowania głębokości położenia oczyszczalni, w związku z nadstawkami znajdującymi się w zestawie.

Oczyszczalnie biologiczne nie muszą stanowić tylko i wyłącznie dużych obiektów, dopasowanych do wielkich placówek. Stale rozwijające się technologie dają gwarancję możliwości posiadania mniejszych, ale w pełni samodzielnych przydomowych oczyszczalni ekologicznych. Takie urządzenia mogą stać się doskonałym argumentem na rzecz usuwania ścieków z kanalizacji, również w Twoim domu!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*