Medycyna i zdrowie

Objawy nietolerancji pokarmowej

Objawy nietolerancji pokarmowej
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nietolerancje pokarmowe mogą być przyczyną wielu dolegliwości. Często prowadzą do objawów, które nie tylko utrudniają nam życie, ale mylnie są diagnozowane, jako schorzenia poszczególnych narządów. Dlatego tak ważna jest właściwa ocena sytuacji. 

Skąd biorą się nietolerancje pokarmowe?

Uważa się, że nietolerancje pokarmowe są zazwyczaj związane z nieprawidłową pracą jelit. Częste spożywanie produktów, które posiadają duże dawki alergenów, dodatkowo wzmacniają ten efekt. W rezultacie w organizmie człowieka znajduje się zbyt dużo toksyn, bakterii i cząstek niestrawionych białek, które krążą w krwiobiegu wywołując różne niepożądane działania. Co ważne nietolerancja pokarmowa nie powinna być utożsamiana z alergią na dany produkt. Objawy nietolerancji występują zazwyczaj dopiero kilka godzin po spożyciu posiłku. 

Nietolerancja pokarmowa- skutki

Lista objawów nietolerancji pokarmowych jest bardzo długa. Nieleczone prowadzą do zaburzenia pracy układu odpornościowego. Dlatego warto badać się regularnie. Na specjalne badanie można się umówić poprzez http://www.euroimmundna.pl/. U dorosłych nietolerancje pokarmowe mogą być przyczyną depresji, łuszczycy, zespołu jelita drażliwego, ale również nadwagi i otyłości. Skutki braku właściwej diagnostyki dotykają niemal całego organizmu. Uważa się, że nietolerancje pokarmowe u dzieci są jedną z przyczyn ADHD. Pierwszymi symptomami, które powinny zwrócić naszą uwagę są często występująca zgaga, problemy układu trawiennego takie jak biegunki i zaparcia czy opuchlizna będąca wynikiem zatrzymania wody w organizmie. U części osób występują również bóle głowy i brzucha oraz nawracające problemy skórne. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*