Budownictwo i nieruchomości

Na czym polega wycena nieruchomości?

Na czym polega wycena nieruchomości?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest wykonanie wyceny nieruchomości. Czym jest wycena nieruchomości? Na czym polega przygotowanie operatu szacunkowego? Wszystkiego dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Czym jest wycena nieruchomości?

Wycena nieruchomości jest postępowaniem, podczas którego rzeczoznawca określa wartość nieruchomości, która ma być sprzedana. Szacowanie wartości nieruchomości polega na:

– Wyznaczeniu nieruchomości i wartości wyceny;

– Określeniu celu sporządzenia wyceny;

– Opisaniu stanu, w jakim znajduje się nieruchomość;

– Wskazaniu przeznaczenia, w jakim jest wykonana wycena nieruchomości;

– Przeanalizowaniu rynku nieruchomości pod kątem celu i sposobu wyceny;

– Przedstawieniu obliczeń wartości nieruchomości

Do czego służy operat szacunkowy?

Operat szacunkowy jest dokumentem, który jest sporządzany przez rzeczoznawcę majątkowego. Określona jest w nim wartość każdej nieruchomości oraz ruchomości, która ma być sprzedana: działki, domu, mieszkania oraz obiektu użytkowego, na przykład: hali magazynowej. Znajduje się w nim dokładny opis wszystkich elementów, które wpływają na wycenę nieruchomości: lokalizację, uśrednione ceny nieruchomości, które występują w pobliżu, stan nieruchomości oraz prognozy wzrostu wartości cen. Operat szacunkowy jest wykorzystywany za każdym razem, gdy nieruchomość ma zostać sprzedana. Zarówno podczas sprzedaży gotówkowej, jak i w trakcie podpisywania kredytu hipotecznego. Jeśli więc uznasz, iż potrzebujesz operatu szacunkowego lub wyceny nieruchomości, możesz zapoznać się z informacjami dostępnymi między innymi na stronie: http://prowert.pl/oferta/wycena-nieruchomosci/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*