Ogród i dom

Jak nadać klimatyczną atmosferę w sypialni?

Jak nadać klimatyczną atmosferę w sypialni?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sypialnia jest miejscem, w którym chcemy odpocząć po trudach dnia. Jednym z najważniejszych elementów dobrze zaprojektowanej sypialni jest oświetlenie. Na co zwrócić uwagę, by uzyskać idealne światło?

Co może światło?

Najważniejszym elementem dobrze oświetlonej sypialni jest zaprojektowanie kilku źródeł światła. Żyrandol powieszony na suficie pozwoli na uzyskanie dużego, mocnego światła. Lampki stojące to niezbędnik każdego mola książkowego.

Warto jednak zadbać o nastrojowe oświetlenie sypialni, które wprowadzi nas w klimat odpoczynku oraz relaksu, a także podkreśli niesamowity wystrój pomieszczenia. I tu przydaje się oświetlenie ledowe. Światło umieszczone w osobliwych miejscach pozwoli stworzyć niebanalne dekoracje.

Nastrojowe aranżacje

Taśmy Led warto zamontować we wnękach, pod łóżkiem czy na dole szafek. Meble podświetlone w ten sposób zyskują lekkość, wyglądają jakby unosiły się w powietrzu. Dzięki takiemu oświetleniu uzyskamy wrażenie tajemniczego, subtelnego wnętrza, w którym idealnie się odpoczywa.

Świetlówki ledowe to rozwiązanie, które wygląda niezwykle interesująco na ścianie w sypialni, która jest urządzona w loftowym, surowym stylu. W tej stylizacji sprawdzi się ceglana ściana, z którą będzie kontrastowało ascetyczne oświetlenie.

Równie nastrojowym rozwiązaniem są taśmy LED. W momencie, gdy potrzebne jest mocne, jasne światło warto korzystać z żyrandola. Wprowadzając nastrój do sypialni warto zastosować delikatne, subtelne oświetlenie sufitu. Trzeba jednak pamiętać, że montując oświetlenie ledowe niezbędny jest zasilacz LED, który przetworzy napięcie 230 V na niskie 12 V lub 24 V.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*