Ogród i dom

Klasyka w jadalni

Klasyka w jadalni
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jadalnia urządzona w klasycznym stylu to marzenie bardzo wielu osób. Takie pomieszczenie posiada bowiem ponadczasowy charakter i doskonale zaspokaja pragnienie wierności tradycji. Głównym elementem wyposażenia mogą być zarówno meble stylizowane i bogato zdobione (wyposażone w liczne detale w postaci uchwytów, gałek, frezów czy rzeźbionych frontów), jak i konstrukcje proste w formie, ale przyciągające wzrok oryginalnym designem. Jeśli interesują nas produkty z tej drugiej kategorii, to powinniśmy pomyśleć zwłaszcza o meblach ML.

Dodatki odgrywają ważną rolę

Urządzając sypialnię w stylu klasycznym, zacznijmy od pomalowania ścian na stonowane i relaksujące kolory. Może to być choćby biel, beż lub jasny błękit. Następnie umieśćmy we wnętrzu szereg praktycznych i wytrzymałych mebli wykonanych z drewna. Doskonale sprawdzi się tutaj stół dębowy z dużym blatem, osadzony na profilowanych nogach, a także zestaw krzeseł tapicerowanych z miękkim siedziskiem i wygodnym oparciem.

Jeśli zależy nam na oszczędnej aranżacji, możemy pomyśleć o tanich stołach z krzesłami dostępnych w licznych sklepach internetowych i na aukcjach. Oprócz tego w klasycznej jadalni musi się znaleźć elegancka komoda z rzeźbionymi frontami (ewentualnie tradycyjny kredens kuchenny) oraz witryna. Niezbędne są również odpowiednie dodatki i elementy dekoracyjne, takie jak:

– kryształowy żyrandol lub lampa z abażurem

– wysokie świeczniki mosiężne

– stylowa zastawa porcelanowa

– haftowany obrus stołowy albo ozdobny bieżnik

– lniane serwetki

– fotografie oprawione w ramki i powieszone na ścianie

– wazony z żywymi kwiatami

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*