Budownictwo i nieruchomości

Jakie czynności można podjąć, posiadając zadłużone mieszkanie?

Jakie czynności można podjąć, posiadając zadłużone mieszkanie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie zadłużonego mieszkania może być sytuacją stresującą. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zrelaksować się i wziąć głęboki oddech. Głównym celem tego artykułu jest przedstawienie kilku pomysłów na to, jak można wydostać się spod długu i uniknąć wykluczenia.

Zadłużone mieszkanie – kluczowe działania pozwalające na wyjście z sytuacji

Na początek, istnieje kilka rzeczy, które można zrobić, jeśli jesteś w tyle na płatnościach hipotecznych. Jedną z opcji jest skontaktowanie się z kredytodawcą i poprosić o modyfikację kredytu. Jeśli kwalifikujesz się do jednego, to może pomóc obniżyć swoje miesięczne płatności poprzez przedłużenie terminu pożyczki lub zmniejszenie stopy procentowej na swojej hipoteki. Inną opcją jest sprzedaż domu na straty, aby przenieść się do tańszego miejsca zamieszkania; pozwoli to na obniżenie miesięcznych płatności.

Inną opcją jest sprzedaż domu poprzez krótką sprzedaż lub wykluczenie. Krótka sprzedaż polega na sprzedaży domu za mniej niż to, co jest na nim należne, a następnie spłaceniu wszelkich pieniędzy pozostałych po odjęciu wydatków, takich jak prowizje od nieruchomości lub opłaty prawne (jeśli dotyczy). Zamknięcie musi najpierw przejść przez sąd przed przystąpieniem do sprzedaży nieruchomości, tak aby wszystkie zaangażowane strony były chronione przed podejmowaniem pochopnych decyzji, które mogą je zranić później w dół drogi (jak np. brak możliwości uzyskania innej pożyczki z innego banku).

Gdyby powyższe czynności nie zdały egzaminu, czas, aby rozważyć skorzystanie z usług takich jak skup zadłużonych mieszkań. Tego rodzaju firmy dają niepowtarzalną szansę na wyjście z kłopotów, dokonując wykupu Twojego mieszkania za rozsądną cenę, wraz z zadłużeniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*