Styl życia

Fotografia nagrobkowa jako forma sztuki

Fotografia nagrobkowa jako forma sztuki
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fotografie nagrobkowe to rozwijająca się forma sztuki. Ludzie robią zdjęcia nagrobków i przesyłają je na strony mediów społecznościowych, takich jak Facebook. Zdjęcia mogą być wykorzystane do badań genealogicznych lub upamiętnienia osoby, która zmarła.

Rodzaje nagrobków

Istnieje wiele różnych typów cmentarzy, co oznacza, że istnieje wiele różnych stylów nagrobków, w tym płaskie znaczniki i pionowe kamienie. Niektóre groby mają więcej niż jeden kamień, podczas gdy inne mają tylko jeden. Niektóre mają drzewa i kwiaty wokół nich, podczas gdy inne nie. Istnieją różne sposoby robienia zdjęć nagrobków.

Porady

Najlepszy czas na robienie zdjęć jest w ciągu dnia, kiedy można widzieć wyraźnie bez cieni lub odblasków od innych źródeł światła. Jeśli robisz zdjęcia czyjejś pracy, spróbuj zapytać, czy nie mają nic przeciwko temu, abyś zrobił ich zdjęcie, zanim zapytasz o zgodę. Jeśli jesteś na cmentarzu, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca między grobami, spróbuj zrobić zdjęcie pod kątem, aby obiekt nie zgubił się całkowicie w tle. Jeśli nie ma miejsca na takie ujęcie pod kątem, ustaw się z dala od grobu, aby nie wyglądał jak maleńka kropka w tle.

Skąd się wzięła moda na fotografie nagrobkowe?

Pierwszy znany przypadek zrobienia zdjęcia czyjegoś grobu przez fotografa miał miejsce w 1866 roku, kiedy to Julia Margaret Cameron zrobiła zdjęcie nagrobka swojego przyjaciela Thomasa Woolnera. Nie był to byle jaki nagrobek, ale taki, który Woolner sam zaprojektował. Pomysł ten rozprzestrzenił się i wkrótce ludzie zaczęli fotografować także inne nagrobki.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*