Styl życia

Jeśli jesteś w ciąży, to czas pomyśleć o tych rzeczach

Jeśli jesteś w ciąży, to czas pomyśleć o tych rzeczach
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ciąża to magiczny czas, ale wiąże się też z dużymi wyzwaniami. Ważne jest, aby być przygotowanym na to, co ma nadejść, niezależnie od tego, czy jesteś już w ciąży, czy próbujesz począć. Oto praktyczne kroki, które możesz podjąć już teraz, aby Twoja ciąża przebiegała jak najłagodniej:

Uzyskaj opiekę przed ciążą

Zanim jeszcze zajdziesz w ciążę, poszukaj lekarza lub położnej, którzy doradzą Ci, jak przygotować Twoje ciało i umysł do ciąży. Jest to szczególnie ważne, jeśli nigdy wcześniej nie byłaś w ciąży lub jeśli będzie to Twoje pierwsze dziecko. Jeśli bezskutecznie starasz się o poczęcie, dobrze jest również spotkać się z lekarzem lub położną przed rozpoczęciem jakichkolwiek metod leczenia niepłodności.

Przyjmuj witaminy prenatalne

Witaminy prenatalne zawierają niezbędne składniki odżywcze, których potrzebuje Twoje rozwijające się dziecko w czasie ciąży, w tym kwas foliowy (witamina z grupy B), żelazo i wapń. Wiele kobiet nie otrzymuje wystarczającej ilości tych składników odżywczych z samej żywności, dlatego ważne jest, aby przyjmować je regularnie w ciągu dziewięciu miesięcy przed i po poczęciu – nawet jeśli jeszcze nie starasz się zajść w ciążę! Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, które z nich mogą być dla Ciebie najlepsze, porozmawiaj ze swoim lekarzem lub położną o tym, które z nich zalecają przyjmować w czasie ciąży.

Przygotuj ubrania

Ważne jest, aby zacząć nosić ubrania ciążowe, jak tylko Twój brzuch zacznie rosnąć, ponieważ będą one bardziej wygodne i lepiej dopasowane niż zwykłe ubrania. Nie możesz zapomnieć o długiej sukience ciążowej. Większość kobiet nosi spodnie ciążowe, ale niektóre mogą preferować koszulki lub topy z elastycznym pasem, który pomaga podtrzymać rosnący brzuch. Są one również dostępne w większości sklepów sprzedających odzież ciążową.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*