Ogród i dom

Akcesoria przydatne w dużych ogrodach

Akcesoria przydatne w dużych ogrodach
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie dużego ogrodu to z pewnością atut. Dzięki ogrodowi można na moment uciec od miejskiego zgiełku, odpoczywając na łonie natury, a dzieci i zwierzęta domowe mają przestrzeń do zabawy. Kluczem jest dobra aranżacja przestrzeni, dzięki której ogród będzie przynosił jeszcze więcej przyjemności.

Wodny wypoczynek

Niewielkim kosztem można urządzić w swoim ogrodzie własny basen, w którym latem można się ochłodzić. Tę funkcję spełniają baseny rozporowe, które łatwo się rozkłada i napełnia wodą.  Stabilność takiego basenu zapewnia sama woda, która napiera na ścianki i utrzymuje je w napięciu. W zależności od modelu i rozmiaru, w zestawach można znaleźć niezbędne elementy takie jak pompka czy drabinka ułatwiająca wchodzenie.

Alternatywą dla basenów rozporowych są dmuchane baseniki. Zwykle są nieco mniejsze, przez co często używa się ich jako basenów dla dzieci. Dzięki miękkim ścianom chronią dziecko przed przypadkowym uderzeniem, a duża dostępność wzorów pozwala wybrać basenik zgodnie z upodobaniami malucha na https://www.baseny-warszawa.pl/.  Podobną rolę spełniają brodziki, które przeznaczone są właśnie dla małych dzieci – mają niewielki rozmiar i nie są głębokie, dzięki czemu dziecko może bezpiecznie bawić się w wodzie.

Korzystając ze słońca

Ciepła woda to nie jedyna zaleta lata. W ogrodzie można umieścić różnego rodzaju meble ogrodowe, które umilą nam wypoczynek. Stół z otworem na parasol słoneczny pozwoli cieszyć się posiłkiem na łonie natury i ochroni przed słońcem. Z kolei leżaki umożliwią nam swobodne opalanie się. Również hamak czy kosz na pałąku, wypełniony miękkimi poduszkami, pozwolą się zrelaksować po ciężkim dniu pracy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*