Pieniądze i biznes

Jak działają tzw. markety dłużników?

Jak działają tzw. markety dłużników?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W czasach znacznego rozwoju przedsiębiorstw i coraz większej liczby oferowanych przez nie usług i produktów, często zdarza się, że firmy nie otrzymują na czas płatności za to, co sprzedają. Wielu właścicieli różnego rodzaju działalności gospodarczych boryka się z problem nieuregulowanych należności, co często obniża płynność finansową ich firm i prowadzi do wyzwań związanych z dalszym rozwojem .

A ponieważ rynek szybko zauważa takie problemy, to pojawiły się już na nim rozwiązania, które dla przedsiębiorców mogą być ostatnią deską ratunku i jednocześnie genialnym sposobem na odzyskanie należnych im środków.

Jak można odzyskać płatności za nieuregulowane faktury?

Z pomocą przedsiębiorcom przychodzą platformy skupione wokół problemu nieopłaconych należności. Określane mianem giełdy wierzytelności lub marketu dłużników – są często idealnym miejscem, które nie tylko pozwala sprawnie zarządzać wierzytelnościami, ale również wygodnie i tanio wysyłać dłużnikom przygotowane przez kancelarie prawne wezwania do zapłaty. Tego rodzaju wezwanie bardzo często przyspiesza opłacenie faktury i sprawia, że firma znów może działać sprawniej. Dodatkowo platformy wierzytelności umożliwiają dzisiaj nie tylko przejście etapu polubownego wezwania do zapłaty i to bez osobistego kontaktowania się z prawnikiem i tracenia czasu na jego znalezienie, plus opłacenie związanych z tym kosztów. Takie markety dłużników pozwalają także na wystawienie długu na sprzedaż.

Jeśli firma nie chce dłużej wysyłać wezwań do zapłaty, przypomnień, maili i telefonów ponaglających, to może w prosty i w niektórych systemach jak np https://system3000.pl/ również bezpłatny sposób, wystawić dług na giełdzie. Ktoś kto ma większą cierpliwość i możliwości prawne do jego odzyskania, kupuje taką wierzytelność, a firma odzyskuje dzięki temu przynajmniej część kwoty, jaka widniała na fakturze. Obie strony korzystają, a dłużnik zostaje poinformowany o tym, że jego wierzytelność została wystawiona na sprzedaż.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*