Styl życia

Na jakich imprezach gra dj?

Na jakich imprezach gra dj?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieją takie profesje, które na tle innych wyróżniają się dużą oryginalnością. Jednym z nich jest bez wątpienia zawód DJ-a, czyli osoby zajmującej się profesjonalnie dobieraniem oraz odtwarzaniem muzyki na żywo na różnego typu imprezach. DJ bardzo często zajmuje się też miksowaniem utworów poprzez  dodawanie efektów dźwiękowych czy wplatanie sampli.

Niektórzy przedstawiciele tej profesji posługują się również tzw. skreczem, a niekiedy podczas występów wykorzystują żywe instrumenty – syntezatory, trąbki, saksofony itp.

Klub to nie jedyne miejsce

Można wyróżnić kilka typów DJ-ów, z których każdy w nieco inny sposób operuje dźwiękiem. Pierwszym z nich jest DJ klubowy, zajmujący się przede wszystkim miksowaniem ze sobą utworów w takim stylu, aby publiczność zgromadzona w danym klubie mogła tańczyć bez żadnej przerwy między poszczególnymi piosenkami. Taki profesjonalista powinien reagować na bieżąco na potrzeby publiki, ale jednocześnie musi to robić we własnych granicach muzycznych (warto zapoznać się zwłaszcza z ofertą, jaką posiada dj Łódź).

Kolejnym typem jest DJ dyskotekowy, który odróżnia się od klubowego tym, że odtwarza głównie muzykę uznawaną za aktualnie popularną. Często puszcza kawałki na życzenie, a także przekazuje pozdrowienia i zapowiada utwory, które mają za chwilę wybrzmieć z głośników. Trzecim najczęściej spotykanym typem DJ-a jest DJ weselny. Jego zadaniem jest dobieranie, odtwarzanie oraz niekiedy też miksowanie muzyki na imprezach weselnych.

Dobry fachowiec powinien posiadać specjalistyczny sprzęt (a nie tylko laptop), m.in. mikser, mikrofon wokalny, gramofon, dobrej jakości głośniki, własne oświetlenie i inne akcesoria, np. w postaci wytwornicy dymu czy projektora multimedialnego. Taki profesjonalizm prezentuje dj na wesele w Łodzi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*