Styl życia

Co będzie potrzebne do przyrządzenia dań azjatyckich?

Co będzie potrzebne do przyrządzenia dań azjatyckich?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia azjatycka rozwijała się niezależnie od europejskiej. Mieszkańcy Dalekiego Wschodu mają do dyspozycji olbrzymią ilość składników, które z naszego punktu widzenia są dosyć mocno egzotyczne. Dodatkowo na ostateczny kształt dań wpływ miała kultura. Na przykład medycyna Pięciu Przemian mocno odcisnęła się na tradycji kulinarnej Chin.

Jakie akcesoria są potrzebne do przyrządzenia dań azjatyckich?

Jeśli chcemy ugotować ryż w stylu azjatyckim, warto pamiętać o jednej prostej rzeczy. Chińczycy przyrządzają go nie w garnku ale w osobnej, dedykowanej wyłącznie do tego celu maszynie. Dzięki takiej obróbce cieplnej ryż ma idealną konsystencję. Poza tym nie przywiera do ścianek podczas gotowania.

Mata do sushi. To proste akcesorium jest niezbędne, jeśli chcemy przyrządzić w domu sushi maki. Układamy na nim nori, ryż i nadzienie. Następnie wszystko zawijamy i gotową rolkę tniemy na małe wałeczki.

Najbardziej chyba znanym, a na pewno najpopularniejszym, azjatyckim sprzętem kuchennym jest wok. Świetnie nadaje się do równomiernego smażenia dania (oraz przyrządzania dużych porcji). Osoby, które byłyby zainteresowane zakupem takiego sprzętu mogą z powodzeniem udać się na stronę taką jak https://www.kuchnieorientu.pl/sklep/home/przybory-kuchenne/patelnia-wok/.

Składniki niezbędne w kuchni azjatyckiej

Oczywiście na smak potraw największy wpływ mają składniki a nie naczynia. Podstawą kuchni azjatyckiej jest sos sojowy. W przepisach bardzo często zobaczymy też sos z tamaryndowca. Mieszkańcy Orientu jadają nie tylko makarony pszeniczne ale też sojowe i ryżowe. Dodatkowo w daniach regularnie znajdują się kiełki, grzyby mung oraz kurkuma.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*