Styl życia

Jak działa botoks i kiedy warto go zastosować?

Jak działa botoks i kiedy warto go zastosować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Botoks jest neurotoksyną, która rozluźnia mięśnie twarzy. Pierwotnie był on stosowany w leczeniu skurczów mięśni związanych z dystonią, zaburzeniem ruchu, które powoduje mimowolne skurcze mięśni. Jednak w ostatnich latach stał się on bardziej popularny jako zabieg kosmetyczny służący do redukcji linii i zmarszczek na twarzy.

Jak działa botoks?

Efekty działania botoksu są tymczasowe i utrzymują się przez trzy do czterech miesięcy po wstrzyknięciu. Dzieje się tak dlatego, że mięśnie, które są leczone, są tymczasowo sparaliżowane przez toksynę. Kremy dostępne bez recepty nie dadzą takiego efektu, ponieważ nie zawierają żadnych aktywnych składników, które mogłyby wniknąć w skórę na tyle głęboko, aby oddziaływać na mięśnie twarzy.

Kiedy należy stosować botoks?

Botoks, o którym więcej możesz przeczytać na tej stronie: https://dermo-medica.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/toksyna-botulinowa/redukcja-zmarszczek-mimicznych/, może być stosowany w dowolnym momencie Twojego życia. Zwykle decydują się na ten zabieg osoby w wieku średnim, jednak jeśli chcesz poprawić swój wygląd lub wygładzić linie na czole lub wokół oczu już wcześniej, nie ma żadnych przeszkód. Najczęstsze miejsca poddawane zabiegom to obszar między brwiami i wokół oczu – zmarszczki w tych miejscach tworzą się na skutek częstego uśmiechania się lub marszczenia brwi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*