Medycyna i zdrowie

Z jakimi problemami pomogą uporać się kompresy ciepło-zimno?

Z jakimi problemami pomogą uporać się kompresy ciepło-zimno?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okłady żelowe są wyjątkowo uniwersalne i mogą być stosowane zarówno jako kompresy na ciepło, jak i na zimno. Ze względu na swoje szerokie zastosowanie powinny się znaleźć w każdej domowej apteczce. W jakich sytuacjach warto ich użyć?

Kiedy użyć kompresu ciepło-zimno?

Zimne kompresy żelowe doskonale sprawdzają się przy różnego rodzaju stłuczeniach. Można z nich korzystać przy skręceniach czy stłuczeniach powstałych podczas aktywności fizycznej lub w wyniku upadku. Zimny okład żelowy dobrze sprawdzi się też u osób mających gorączkę, z bólem głowy lub zęba. Przed użyciem trzeba go jednak schłodzić przez minimum dwie godziny w zamrażarce. Należy pamiętać, że zimny okład nie może mieć bezpośredniego kontaktu ze skórą, aby uniknąć odmrożenia konieczne jest owinięcie go w ściereczkę i przyłożenie do bolącego miejsca w takiej postaci. Po 20 minutach należy zrobić przynajmniej półgodzinną przerwę.

Rozgrzane kompresy żelowe ciepło-zimno są stosowane przede wszystkim u osób mających problemy z krążeniem, w związku z czym borykają się z problemem zimnych stóp czy dłoni. Ciepłe okłady mogą być używane również u osób z przeforsowanymi mięśniami oraz stawami. Przyłożenie rozgrzanego w mikrofalówce kompresu przyniesie sporą ulgę, a przy okazji dostarczy mięśniom energię.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*