Wypoczynek i hobby

Czym się kierować przy wyborze sprzętu na narty

Czym się kierować przy wyborze sprzętu na narty
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiedni sprzęt narciarski ma niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa sportowca, dlatego jego zakup powinien zostać poprzedzony wnikliwą analizą oferowanych produktów. Zarówno narty jak i buty mogą znacznie różnić się właściwościami, co będzie się przekładało na ich rzeczywistą użyteczność podczas wykonywania ewolucji narciarskich.

Nowe narty

Przed zakupami trzeba sobie zdać sprawę z faktu, że inny sprzęt będzie optymalny dla początkujących, a zupełnie inny dla zaawansowanych narciarzy. Osoby dopiero zaczynające przygodę z białym szaleństwem powinny kupić krótkie narty, gdyż wtedy manewrowanie na stoku stanie się znacznie łatwiejsze. Ponadto powinien to być sprzęt umożliwiający jazdę techniką ślizgową, ponieważ jest ona dosyć prosta. Najważniejsze kryteria wyboru to wzrost i waga sportowca – obie cechy decydują o tym, jak długie i szerokie powinny być deski. Na przydatność produktu wpływ ma również twardość poprzeczna, elastyczność oraz kształt. Handlowcy donoszą, że wiele osób kupuje obecnie narty Nordica, gdyż cechują się one doskonałym tłumieniem drgań, co ma bezpośrednie przełożenie na komfort jazdy. Marka Nordica stała się dzisiaj bardzo renomowanym dostawcą sprzętu.

Komfortowe buty

Profesjonalne buty narciarskie mają umożliwiać precyzyjną kontrolę ruchów, ale jednocześnie chronić przed dotkliwymi kontuzjami, jakich można się nabawić na stoku. Osoby początkujące powinny kupować buty, których skorupa charakteryzuje się względnie niskim indeksem twardości. Zaawansowani narciarze mogą pokusić się o modele z twardszą skorupą. Jeśli planujecie także chodzić w butach narciarskich w okolicach stoku, muszą one być wyposażone w specjalny przełącznik, który odblokowuje ruchomy przegub usztywniający staw skokowy. Dodatkowo trzeba sprawdzić, czy wybrane buty narciarskie gwarantują stosowną wentylację oraz komfort termiczny w niskich temperaturach. Większość narciarzy kupuje uniwersalne obuwie typu „Allround”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*