Technologie

Zastosowanie złączy i złączek

Zastosowanie złączy i złączek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Złącza przemysłowe znajdują zastosowanie praktycznie w każdej dziedzinie gospodarki. Można je spotkać w maszynach, systemach zasilania i wymiany danych, pojazdach mechanicznych, zautomatyzowanych sprzętach i urządzeniach, energetyce, a także w systemach infrastrukturalnych.

Gdzie są używane?

Są to elementy konstrukcyjne, które można znaleźć w wielu urządzeniach stosowanych w procesach produkcyjnych, maszynach budowlanych, sprzęcie RTV i AGD, a także w samochodach. Poszczególne złącza różnią się budową i funkcjonalnością, dzięki czemu znalezienie optymalnego rozwiązania nie stanowi problemu. W przemyśle stosowane są przede wszystkim złącza wodoszczelne (hermetyczne), które umożliwiają podłączenie przewodów w każdych warunkach, także w przypadku gwałtownych zmian temperatury. Wśród złączy przemysłowych można znaleźć m.i. modele przeznaczone do czujników indukcyjnych, optycznych, z kablami zalanymi, a także złącza wielopiniowe, charakteryzujące się umieszczeniem pinów wewnątrz obudowy. Na https://hazbi.com/pl/c/Zlacza-wielopinowe/2222456 można znaleźć wiele przydatnych informacji w przedmiotowej kwestii.

Ważną funkcję spełniają również złączki, których celem jest łączenie dwóch przewodów elektroenergetycznych niskiego napięcia. Wśród propozycji znaleźć można złączki jedno- oraz wielotorowe. Jednym z modeli, które cieszą się największym zainteresowaniem, jest złączka Onka, dostępna w rozmiarach od 1,5 mm2 do 120 mm2. Rozwiązania te nie wymagają stosowania dodatkowych przegród ani płytek, są symetryczne i umożliwiają montaż przewodów o przekroju od 0,06 mm2 do 120 mm2.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*