Z czym wiąże się posiadanie klimatyzacji?

Większości posiadaczy klimatyzacji wydaje się, że po zamontowaniu instalacji wystarczy już tylko z niej korzystać i cieszyć się chłodem. Okazuje się jednak, że jest to błędne założenie. O klimatyzację trzeba dbać, by pozostała sprawna przez długie lata. Sprawdzamy z jakimi konsekwencjami wiąże się posiadanie systemu chłodzenia wnętrza w domu.

Sprawdzanie nieszczelności

Co jakiś czas trzeba zlecać sprawdzanie, czy w układzie nie pojawił się jakieś nieszczelności. Zazwyczaj w tym celu zamawia się wizytę serwisantów. Powinniśmy zlecać taką kontrolę minimum raz w roku. Pracownicy nie tylko sprawdzą czy nie pojawiły się żadne przecieki, ale także uzupełnią poziom czynnika chłodniczego w układzie.

Usuwanie brzydkich zapachów

Nieprzyjemne zapachy wydostające się z urządzenia chłodzącego mogą pojawić się wtedy, gdy doszło do zagrzybienia parownika. Jest to najczęstszy efekt zaniedbań, jaki może wytworzyć klimatyzacja w domu Poznań to jedno z miast, gdzie bez problemu znajdziemy firmę, która przeprowadzi profesjonalne czyszczenie parownika oraz jego odgrzybianie. Usługę tą zlecajmy wraz z kontrolą szczelności, a więc minimum raz w roku.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − siedemnaście =