Technologie

Wymiana rozrusznika – samodzielnie czy u mechanika?

Wymiana rozrusznika – samodzielnie czy u mechanika?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uszkodzenie rozrusznika w samochodzie osobowym jest ogromnym problemem. Praktycznie uniemożliwia to użytkowanie auta, ponieważ nie ma sposobu by uruchomić silnik spalinowy. W przypadku posiadania skrzyni manualnej można ratować się odpalaniem z tzw. popychu, jednak posiadacze skrzyń automatycznych pozbawieni są nawet tej możliwości. Czasami rozrusznik psuje się powoli, okresowo odmawiając posłuszeństwa. To również jest bardzo niebezpieczne, ponieważ auto może odmówić jazdy gdy będziemy gdzieś daleko od domu i tylko na chwilę zgasimy silnik.

Sami wymieniamy rozrusznik

W bardzo wielu starszych samochodach rozrusznik zamocowany jest w wyjątkowo łatwo dostępnym miejscu. Wystarczy tylko otworzyć maskę i spojrzeć na frontową stronę silnika. Jeśli tak jest, to szkoda tracić czasu na wyjazd do warsztatu. Na początku musimy zakupić odpowiedniego rodzaju nowy rozrusznik, co możemy zrobić np. na https://www.shop.bendiks.pl/pol_m_Rozrusznik_Rozrusznik-kompletny_BOSCH-184646.html. Następnie odkręcamy śruby mocujące oraz przewód prądowy, uprzednio odłączając akumulator. Wyjmujemy uszkodzony rozrusznik, a następnie montujemy nowy w odwrotnej kolejności.

Jedziemy do serwisu

Gdy auto jest jeszcze na gwarancji, lub dostęp do rozrusznika jest wyjątkowo trudny, warto skorzystać z usług warsztatu. Są auta, gdzie by wyjąć tytułowe urządzenie konieczne jest uniesienie lub nawet wymontowanie silnika. Tego na pewno nie zrobimy na parkingu, ani nawet w przydomowym garażu. Dlatego też znajdźmy wtedy dobry serwis w okolicy i tam wybierzmy się w celu naprawy auta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*