Wypoczynek i hobby

Jakie wyposażenie będzie nam potrzebne do haftowania?

Jakie wyposażenie będzie nam potrzebne do haftowania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Haftowanie polega często na tworzeniu bardzo skomplikowanych wzorów. Nie wystarczy wtedy jedynie podstawowe wyposażenie, ale przydają się też akcesoria dodatkowe. Dają one znacznie większą swobodę przy planowaniu haftów. Które wyposażenie jest szczególnie przydatne przy haftowaniu?

Sprzęt podstawowy 

Ważnym wyposażeniem hafciarza są odpowiednie nici. Trzeba postawić na szeroką gamę kolorystyczną, która pozwoli tworzyć bardziej zróżnicowane hafty. Warto kupić wytrzymałe nici w rodzaju muliny, kordonka lub bajorka. Ważna jest też tkanina, na której zamierza się haftować. Poleca się tutaj bawełnę, jedwab albo len. Przy haftowaniu krzyżakowym idealna jest kanwa. W zależności od rodzaju haftu trzeba również dobrać różne igły – mogą się one różnić grubością i długością.  

Wyposażenie dodatkowe

Haftowanie ręcznie można zastąpić maszynowym. Daje to większą dokładność przy tworzeniu skomplikowanych wzorów. Warto postawić na porządną hafciarkę jednoigłową, gdzie poleca się model Janome MC350E. W przypadku takiego sprzętu trzeba pamiętać o odpowiednio dokładnej stopce. Przy szyciu ręcznym należy też pamiętać o nożyczkach, które są przeznaczone specjalnie do tkanin. Nieoceniony przy pracy jest tamborek, gdzie najlepiej postawić na drewniane okręgi o jak największej średnicy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*