Budownictwo i nieruchomości

Wszystko, czego jeszcze nie wiedziałeś o betonie!

Wszystko, czego jeszcze nie wiedziałeś o betonie!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Beton jest mocnym, trwałym materiałem budowlanym, który można wykorzystać do wielu zastosowań. Jest to również jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów budowlanych, ponieważ można go kształtować, formować i formować w niemal każdy wyobrażalny kształt.

Skład betonu

Beton jest materiałem kompozytowym składającym się z grubego kruszywa połączonego z płynnym cementem (pasta cementowa), który twardnieje z czasem. Większość używanych betonów to betony na bazie wapna, takie jak beton z cementu portlandzkiego lub betony wykonane z innych cementów hydraulicznych, takich jak cementy glinianu wapnia, żywice polimerowe i pucolany.

Cechy betonu

Beton ma większą wytrzymałość na ściskanie niż czysty kamień i cegła. Wynika to z jego składu chemicznego; cement stosowany w betonie miesza się z wodą i kruszywem, co sprawia, że powstała mieszanka jest gęstsza od poszczególnych składników. Kruszywem stosowanym w betonie mogą być materiały naturalne lub sztuczne (wytworzone przez człowieka). Niektóre mieszanki betonowe nie używają cementu w ogóle. Beton występuje w wielu kolorach i teksturach dla bruku, projektów murarskich i blatów.

Oznakowanie poziome

Oznaczenia poziome służą do wyrównywania szalunków. Wykonuje się je poprzez wylanie cienkiej warstwy betonu na rozpuszczalną w wodzie farbę bazową, a następnie usunięcie rozpuszczalnej w wodzie farby bazowej w celu odsłonięcia oznaczenia. Odległość między oznakowaniami poziomymi wynika z szerokości płyt szalunkowych. Oznaczenia poziome mogą być stosowane do wyznaczania całych paneli lub poszczególnych granic paneli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*