Wypoczynek i hobby

Wirtualny rejs po greckich wyspach

Wirtualny rejs po greckich wyspach

cottonbro/pexels.com

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Greckie wyspy zachwycają swoim pięknem i urokiem zróżnicowanego krajobrazu. Każdego roku ten gorący kraj odwiedzają miliony turystów z całego świata. Ciekawą formą spędzania wakacji nie jest jednak typowy pobyt na wyspach w luksusowym hotelu, ale czarter jachtów w Grecji. Pobyt na jachcie i zwiedzanie wielu greckich wysp to świetny sposób na niezapomniane wakacje.
Wyspy greckie – które zwiedzić?

Decydując się na czarter jachtu, np. przez https://leo-yachting.com/, warto wiedzieć jaką trasę wybrać, by greckie wakacje okazały się niezwykle udane. Oto przykładowe atrakcje, jakie czekają na nas podczas rejsu po Morzu Jońskim:

  • Korfu – czarter jachtów znajdziemy na greckiej wyspie Korfu, gdzie warto zobaczyć pałac cesarzowej Sissi – Achillion, malowniczy Canal d’Amour czy malowniczo położoną wioskę – Paleokastritsę. Ciekawa jest również stolica wyspy Kerkira z wenecką twierdzą czy Pałac Świętego Michała i Świętego Jerzego.
  • Parga – małe nadmorskie miasteczko w rejonie Epiru, które może być bazą wypadową do zwiedzania Parku Narodowego Vikos. Miasto można zwiedzić kolejką, która przez około 2 godziny okrąża nadbrzeże.
  • Vasiliki – przystanek podczas rejsu powinien znaleźć się także w niewielkim mieście na Lefkadzie – Vasiliki. Znajdują się tu piękne, dzikie plaże oraz typowo grecka marina.
  • Meganisi – niewielka wyspa, która jeszcze nie została “skażona” najazdem turystów. Można tu wypocząć, pospacerować wąskimi uliczkami, w których czuć ducha prawdziwej Hellady.
  • Fiskardo na Kefaloni to luksusowa miejscowość chętnie odwiedzana przez światowe gwiazdy.
  • Paksos – ostatni punkt rejsu. Piękne plaże, lazurowa woda i malownicze zatoczki to tylko część atrakcji, które czekają na nas na miejscu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*