Wypoczynek i hobby

Wielkopolska – co warto tu zwiedzić?

Wielkopolska – co warto tu zwiedzić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierasz się na weekend lub dłuższy urlop w stronę Wielkopolski? Zastanawiasz się, jak najlepiej wykorzystać czas, będąc już na miejscu? Masz wiele możliwości – zamki, pałacyki, piękne parki oraz zabytki Poznania. Z pewnością każdy turysta znajdzie coś dla siebie.

Ciekawe zakątki

Wielkopolska to miejsce, w którym nie można się nudzić. Wśród atrakcji, które warto zobaczyć w tym regionie, można wymienić np.:

  • Odrestaurowany pałac w Rogalinie – pałacyk w stylu barokowo-klasycystyczny z przepięknymi ogrodami oraz imponującym wnętrzem.
  • Bazylikę Prymasowską Sanktuarium św. Wojciecha (Gniezno) – katedra w stylu gotyckim z dwoma wieżami.
  • Muzeum Początków Państwa Polskiego (Gniezno) – historia Gniezna oraz okolic w pigułce.
  • Deli Park (Trzebaw) – park rozrywki i edukacji z gigantycznymi owadami.
  • Wielkopolski Park Narodowy – idealne miejsce na pisze, jak i rowerowe wycieczki. Przepiękne widoki oraz dużo zieleni. Warto udać się na starą wieżę widokową.
  • Zamek w Kórniku.
  • Zamek w Gołuchowie.

Atrakcje stolicy Wielkopolski

Co zwiedzić w Poznaniu? Punktem obowiązkowym każdej wycieczki jest Stary Rynek. A w nim legendarne poznańskie Koziołki, ratusz. Szczególnie w sezonie rynek tętni życiem. Spacerując po pięknej starówce, można obserwować malownicze kamieniczki oraz odwiedzić liczne restauracje, czy puby.
Jeżeli wybierasz się z dziećmi, warto udać się do Parku Wodnego Termy Maltańskie. Niezapomniana rozrywka, nie tylko dla najmłodszych. W pobliżu znajduje się jezioro maltańskie. Rogalowe Muzeum to również świetna atrakcja dla maluchów i nie tylko. Z kolei na spacer warto udać się do Parku Cytadela z ruinami wojskowymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*