Styl życia

Jak zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów wysokoporowatych?

Jak zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów wysokoporowatych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Włosy wysokoporowate są cienkie i delikatne. Łatwo ulegają uszkodzeniom pod wpływem suchego powietrza, środków chemicznych i ciepła. Powinnaś więc zadbać o ich odpowiednią pielęgnację.

Używaj szamponów i odżywek bez siarczanów

Siarczany są najczęstszą substancją chemiczną stosowaną w szamponach. Mają one ułatwić oczyszczanie włosów, jednak usuwają również naturalne oleje ze skóry głowy i włosów, co może prowadzić do suchości. Staraj się więc używać szamponów niezawierających siarczanów.

Nawilżaj włosy regularnie

Włosy wysokoporowate charakteryzują się bardzo niskim poziomem nawilżenia, dlatego mają tendencję do łatwego wysychania i puszenia się po umyciu. Aby zachować wilgoć we włosach, powinnaś po każdym myciu stosować odżywkę nawilżającą dostępną w ofercie sklepu: https://amazonflowers.pl/ – pomoże to przywrócić utraconą w wyniku mycia wilgoć, ochroni włosy przed czynnikami zewnętrznymi i sprawi, że będą zdrowe przez dłuższy czas.

Unikaj używania zbyt dużej ilości ciepła

Jeśli chcesz wyprostować lub zakręcić swoje wysokoporowate włosy, upewnij się, że nie używasz na nich zbyt wiele ciepła. Wysoka porowatość Twoich włosów oznacza, że są one bardziej wrażliwe na zmiany temperatury i mogą łatwo ulec poparzeniu przez nadmierną ekspozycję na ciepło. Spróbuj zastosować niższą temperaturę na narzędziach do stylizacji włosów lub wybierz inne metody, takie jak zaplatanie warkoczy, zamiast używania gorących urządzeń (co w zasadzie nie jest zalecane dla żadnego rodzaju włosów).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*