W jakie zaciszne miejsce wyjechać, z dala od miejskiego zgiełku?

Życie w ciągłym biegu, stres i hałas – masz tego dość? Odpoczynek jest ważny dla zachowania równowagi psychicznej, jak też pomoże odzyskać siłę i witalność. Ważne jest przy tym, żeby dobrze wybrać miejsce, które zapewni ciszę, spokój oraz piękne widoki. Sprawdź nasze propozycje na ucieczkę od miasta.

Powrót do natury – nowy trend

Po fali mody na eleganckie – pełne przepychu i tłumów turystów – hotele, w ostatnim czasie można zauważyć zupełnie nowy trend. Okazuje się bowiem, że coraz częściej mamy ochotę wyciszyć się w kameralnych miejscach, oddalonych od miejskich ośrodków. Wypoczynek na łonie natury, to świetny pomysł w sytuacji, kiedy życie w mieście daje Ci w kość oraz chcesz nieco zwolnić tempo. Najlepiej wybierać wówczas niewielkie ośrodki agroturystyczne, które oferują komfortowy wypoczynek wśród lasów, łąk i jezior. Te widoki ukoją Twoje zmysły i sprawią, że poczujesz się zrelaksowany jak nigdy wcześniej.

Sielskie krajobrazy, piękno przyrody

Jeśli odgłosy, które na co dzień słyszysz, to uliczny hałas, niczym niezmącona cisza będzie sporym zaskoczeniem. Wyobraź sobie tylko, że budząc się rano, zamiast słyszeć ryk silników samochodów, cieszysz się śpiewem ptaków i szumem drzew. Otwierając zaś okno, nie odwracasz twarzy, żeby uniknąć połknięcia dużej ilości pyłu, lecz wdychasz zapach lasu. Sielskie krajobrazy przypadną do gustu każdej osobie, która potrzebuje odpoczynku. W zależności od pory roku, możesz urozmaicić sobie czas leśnymi wędrówkami lub przejażdżkami rowerowymi, jak też zbierając grzyby lub owoce leśne. To całkowita odmiana od codziennych obowiązków, która z pewnością przyniesie wiele korzyści dla Twojego samopoczucia.

Nie tylko Mazury – gdzie warto pojechać?

Ośrodki agroturystyczne można znaleźć we właściwie każdym regionie Polski. Najsilniej są utożsamiane z Mazurami, jednak obecnie powstaje ich coraz więcej w całym kraju. Gdzie więc warto się udać? Godnym polecenia rejonem jest choćby Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie w Wielkopolsce, gdzie można znaleźć ciekawe pensjonaty i ośrodki, jak np. https://tamarynowaosada.pl/pl. Ilość jezior i wspaniałych krajobrazów jest tam tak obfita, że miejsce to jest nazywane „Małą Prowansją”. Idealne na ucieczkę od miasta.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + 14 =