Wypoczynek i hobby

Trening – samodzielnie czy z trenerem?

Trening – samodzielnie czy z trenerem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tylko regularny, długofalowy i dobrze zaplanowany trening może przynieść zauważalne efekty. Tryb, rodzaj i częstotliwość ćwiczeń zależy od tego, czy zależy nam na odchudzaniu, rozbudowywaniu masy mięśniowej czy ogólnym wymodelowaniu sylwetki. Samodzielne ćwiczenia są dobrym rozwiązaniem, jeśli mamy naprawdę dużą wiedzę i doświadczenie w konstruowaniu planu treningowego, a także doskonale znamy swój organizm. Jeśli jednak jesteśmy osobami początkującymi lub mamy sporo pytań i wątpliwości, warto podjąć decyzję o współpracy z trenerem personalnym.

Dlaczego ćwiczenia z trenerem są bardziej efektywne niż samodzielny trening?

Inaczej będzie wyglądał trening w sytuacji, gdy zechcemy budować wytrzymałość i wydolność organizmu, inaczej zaś w przypadku nastawienia na redukcję tłuszczu czy rzeźbę. Trener personalny nie tylko skonstruuje plan treningowy dostosowany do naszych potrzeb i możliwości, ale będzie też kontrolował postępy i dodawał motywacji.

Poszukując dobrego nauczyciela, zwróćmy uwagę na jego doświadczenie, wykształcenie i podejście do podopiecznego. Interesującym i nietuzinkowym wyborem mogą być ćwiczenia oparte na sportach walki, takich jak na przykład krav maga. Profesjonalny trener, którego znajdziemy np. na stronie: https://trenerhub.pl/trener-personalny/trener-personalny-lodz/, pomoże nam wzmocnić wytrzymałość i kondycję, rozwinąć siłę i zdolność do samoobrony, a także zwiększyć świadomość ciała i każdego ruchu. Są to umiejętności, które dużo łatwiej jest rozwijać pod okiem specjalisty niż samodzielnie.

Współpraca z trenerem personalnym to także mniejsze zagrożenie kontuzją czy przeciążeniem. To również pewność, że prawidłowo wykonujemy ćwiczenia, a ich wpływ na ciało idzie w dobrym kierunku. Wykwalifikowany specjalista pomoże nam nie tylko w kwestii ćwiczeń, ale też w sprawach żywieniowych, które mają ogromny wpływa na efektywność treningu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*