Styl życia

Rzeczy, bez których nie obejdzie się ślub

Rzeczy, bez których nie obejdzie się ślub
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje kilka takich rzeczy, bez których żadne wesele po prostu nie może się obyć. Już od początku planowania powinniśmy wypisać sobie te rzeczy, by czasami nie zapomnieć o żadnym z nich i nie musieć dogrywać sprawy na ostatnią chwilę. Oto krótka ściągawka dla tych, którzy już niedługo będą mogli mówić o sobie „Pani Młoda” i „Pan Młody”.

Zaproszenie gości na ślub

To jeden z najważniejszych elementów. Wszak bez zaproszeń goście nie dotrą na nasz ślub, a nawet jeśli, to nie wysłanie ich byłoby z naszej strony dużą gafą. Modne są ostatnio zaproszenia ślubne w kolorze niebieskim. Kolor taki kojarzy się z niebiańskimi doznaniami i będzie świetnie współgrał z charakterem ceremonii. Można je zobaczyć m.in. na https://inviteyou.pl/zaproszenia-slubne/niebieskie.

Wizyta w kościele i ustalenie terminu

Musimy oczywiście też ustalić termin ślubu. W tym celu udajmy się do kościoła i omówmy z księdzem wszystkie szczegóły. Od kiedy w Polsce obowiązuje konkordat, nie jest już konieczna wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego, ponieważ zgodnie z umową konkordatową, to kościół może przekazać informację o terminie naszego ślubu do urzędu.

Później pozostają nam tylko nauki przedmałżeńskie, których wymaga każdy ksiądz. Zazwyczaj musimy na nie uczęszczać kilka razy w miesiącu. Jeśli mamy szczęście i trafimy na bardziej liberalnego kapłana, może zdarzyć się, że przymknie on oko na nasze ewentualne nieobecności i tak czy inaczej dopuści do ślubu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*