Piękne, równe, białe zęby to z pewnością w dzisiejszych czasach atrybut atrakcyjnego wyglądu. Przyzwyczajeni do widoku w mediach osób znanych o nienagannym wyglądzie zębów, ludzie kładą duży nacisk na uzyskanie takiego u siebie i swoich dzieci. Udanie się do ortodonty to nie tylko podążanie za modą i chęć osiągnięcia pożądanego efektu wizualnego, ale także względy zdrowotne.
U ludzi z wadami zgryzu proponowane przez ortodontów aparaty nie tylko poprawiają wygląd zębów, ale także pozwalają uniknąć szeregu innych problemów: szybszego ścierania się szkliwa zębów, problemów z wymową, a nawet bólów głowy. Warto udać się na konsultację, gdzie zastosowane zostanie zindywidualizowane leczenie, przykładowo. W zależności od rodzaju wady, wieku pacjenta i jego zasobności portfela zastosowane mogą być aparaty wyjmowane albo stałe.
Stosuje się je głównie u dzieci do 11. roku życia. Służą one do korygowania niewielkich wad. Należy kontrolować długość noszenia ich w ciągu doby – konieczne jest zakładanie ich na całą noc oraz utrzymywanie na zębach jak najdłużej w ciągu dnia (jednak do posiłku należy je wyjmować). W zależności od rodzaju wady mogą być jednoszczękowe lub dwuszczękowe. Są zbudowane z akrylowej płytki, klamer i drucianych łuków i jest możliwość wyboru koloru aparatu, co jest ważne zwłaszcza dla najmłodszych pacjentów.
Przeznaczone dla młodzieży oraz dorosłych. Mają za zadanie leczenie poważniejszych wad. Noszone są przez pacjenta nieprzerwanie przez okres około 2 lat. Są zbudowane z zamków ortodontycznych, łuków, ligatur, łańcuszków elastycznych oraz sprężynek. Ze względów estetycznych, jeżeli chodzi o wybór zamków, można zastosować tradycyjne metalowe lub też bardziej estetyczne: kompozytowe, porcelanowe lub wykonanymi z kryształu.
W obu przypadkach leczenia (korekcja uzębienia aparatami wyjmowanymi czy stałymi) odbywa się ono pod okiem lekarza ortodonty, dlatego regularne wizyty kontrolne są niezbędnym elementem procesu leczenia, wpływającym na efekt końcowy. Więcej informacji na https://www.morzeusmiechu.pl/.