Ogród i dom

Praktyczne rozwiązania do dużych domów

Praktyczne rozwiązania do dużych domów
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie wiele osób decyduje się na wybudowanie dużego domu, w którym może z powodzeniem mieszkać wielopokoleniowa rodzina. Tego typu obiekty są zazwyczaj projektowane w taki sposób, aby z jednej strony były wyjątkowo przytulne, z drugiej zaś dostatecznie funkcjonalne. Jednym z powszechnych i najbardziej praktycznych rozwiązań jest w tym przypadku taras, będący naturalnym przedłużeniem budynku i stanowiący doskonałe miejsce do relaksu, zwłaszcza w okresie letnim. Jeśli chodzi o tarasy drewniane Chorzów jest miastem, w którym funkcjonuje kilka firm zajmujących się ich montażem. 

Przydatne wskazówki architektoniczne i aranżacyjne

W dużych domach znakomicie sprawdzają się otwarte kuchnie połączone z salonem, często też wyposażone w wyspy, dzięki którym można zyskać dodatkową przestrzeń na duży stół jadalniany czy sprzęty AGD. Jeśli chodzi o meble, to ze względu na brak konieczności oszczędzania miejsca zalecane są zwłaszcza sporej wielkości konstrukcje jednoczęściowe, takie jak wygodne kanapy tapicerowane i narożniki kilkuosobowe, pojemne szafy z drzwiami przesuwnymi (trzydrzwiowe), meble modułowe obejmujące szafki, szuflady i biurka, a także duże łóżka dwuosobowe z oparciem.

W wysokich wnętrzach z powodzeniem można też pozwolić sobie na atresolę, będącą znakomitym miejscem na dodatkową sypialnię, pokój dziecka czy gabinet do pracy. Oprócz tego w przestronnych domach warto wybudować wspomniany już taras, idealnie nadający się do wypoczynku czy spotkań ze znajomymi. Jeśli chodzi o tarasy Tychy są miastem, w którym znajdziemy odpowiednią firmę zajmującą się ich montażem. Inne ciekawe rozwiązania to m.in.:

– ogrzewanie gazowe i podłogowe

– wanna na środku łazienki (ewentualnie salonu)

– obszerna spiżarnia

– elektryczne żaluzje fasadowe albo rolety

– garaż połączony z domem

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*