Ogród i dom

Nowoczesne wnętrza

Nowoczesne wnętrza
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzanie małych mieszkań jest szczególnym wyzwaniem. Po pierwsze trzeba zorganizować przestrzeń tak by była funkcjonalna i wygodna, a po drugie istotne jest optyczne powiększenie pomieszczeń i dodanie im lekkości. Nie może się w takim mieszkaniu pojawić nadmiar mebli i dodatków, które sprawią, że będzie ono wyglądało na zagracone. Dlatego też najlepiej wygląda nowoczesne wnętrze i minimalizm. Aby jednak wnętrza nie wyglądały zimno i bezosobowo, warto mimo wszystko zastosować odpowiednie dodatki.

Doskonale sprawdzają się meble, które wykorzystują elementy szklane, na przykład szklany stolik czy przeszklone szafki. Można zrezygnować z zasłon i firanek, które optycznie zmniejszają przestrzeń, na rzecz otwartych okien z modnymi roletami. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie luster, które rozjaśniają przestrzeń i sprawiają, że wydaje się większa. Można by też pomyśleć o nowoczesnych obrazach, które można dopasować stylistycznie do kolorystyki i charakteru wnętrza. Alternatywą dla obrazów są fototapety na zamówienie w sklepie lub przez Internet. Jeśli wybierzemy np. motyw krajobrazu górskiego czy nadmorski widok, to otworzy on nam w wyjątkowy sposób przestrzeń.

Jeśli masz możliwość zrobienia większego remontu, to można pomyśleć o połączeniu pomieszczeń. Przykładowo zamiast małej kuchni i małego pokoju dziennego, można zrobić większe pomieszczenie łączące w sobie funkcje kuchni, jadalni i salonu. Mądrym posunięciem jest też maksymalne wykorzystanie przestrzeni na korytarzu. Zamontowanie szafy na wymiar, umożliwi pozbycie się części mebli z pokoi. Warto rozważyć różne możliwości i wybrać najlepszą dla siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*