Pieniądze i biznes

Paczki – jak dobrze je zabezpieczyć przed uszkodzeniami?

Paczki – jak dobrze je zabezpieczyć przed uszkodzeniami?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Często słyszeliśmy lub sami mieliśmy do czynienia z uszkodzonymi przesyłkami, których w żaden sposób nie można już uratować. Taka sytuacja nie miałaby miejsca, gdyby zostały one w prawidłowy sposób zabezpieczone. Powinno to być dla nas szczególnie ważne, kiedy to my jesteśmy nadawcami paczki. W końcu to, w jakim stanie dotrze ona do odbiorcy, świadczy o naszej własnej staranności. Pochylmy się nad tym zagadnieniem i zastanówmy, jakie rozwiązania są najkorzystniejsze.

Karton, koperta, co będzie lepsze?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od wielkości i właściwości wysyłanego przez nas przedmiotu. Niewielkie rzeczy, które nie są kruche ani łamliwe, możemy wysłać w kopercie, ale lepiej zadbajmy o to, by była ona wypełniona folią bąbelkową. Dzięki temu nic się jej nie stanie w transporcie, a my będziemy znacznie spokojniejsi. Zupełnie inaczej wygląda sprawa z produktami, które łatwo ulegają uszkodzeniu i to niezależnie od ich wielkości. Wtedy lepiej zakupić pudełka, które dodatkowo należy zabezpieczyć taśmą pakową, a od wewnątrz odpowiednim wypełniaczem.

Warto jest znać możliwości, jakie istnieją na rynku. Można się z nimi zapoznać na jednej ze stron dostawców materiałów opakowaniowych, jak np.: https://boxmarket.eu/. Znajdziemy tam różne rodzaje kopert, kartony w dowolnych rozmiarach oraz wypełnienia, takie jak folie bąbelkowe, ale również pianki, wióry i papiery. Jeżeli prowadzimy sprzedaż wysyłkową, to możemy się także zastanowić nad personalizacją naszych opakowań w postaci firmowych nadruków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*