Technologie

Obrabiarki CNC — na jakie urządzenia warto zwrócić uwagę?

Obrabiarki CNC — na jakie urządzenia warto zwrócić uwagę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej zakładów produkcyjnych, które zajmują się obróbką materiału, decyduje się na urządzenia w technologii CNC. Taki sprzęt ma zaawansowany system sterowania numerycznego, który pozwala na precyzyjne zaprogramowanie pracy maszyny przez operatora. Sprawdź, na jakie obrabiarki CNC warto zwrócić uwagę podczas zakupów.

Tokarki CNC

W przypadku tradycyjnych tokarek konieczne jest manualne ustawianie parametrów, co zawsze jest obarczone ryzykiem popełnienia błędu i zmarnowania tym samym materiału. Na tokarkach CNC pracownik wprowadza natomiast jedynie określone dane. Mikrokomputer maszyny odczytuje podane parametry, a następnie na ich podstawie urządzenie rozpoczyna pracę. Dzięki zaawansowanej technologii możliwe jest skrawanie nawet dość skomplikowanych kształtów.

Frezarki CNC

Działanie frezarek CNC jest bardzo zbliżone do pracy tokarek, które wykorzystują tę samą technologię. Różnica, podobnie jak w przypadku tradycyjnych urządzeń, dotyczy sposobu pracy z materiałem. W przypadku frezarki zamiast toczenia możliwe jest uzyskanie rowków i wgłębień. Także w tym przypadku można liczyć na wysoki poziom dokładności, seryjność czy też skrawanie wymagających materiałów.

Wytaczarki CNC

W niektórych firmach, które zajmują się obróbką materiału, mogą przydać się również wytaczarki CNC. Charakterystyczną cechą takich urządzeń jest możliwość wykonania otworów o średnicy powyżej 40 mm. Ponadto sprzęt ze sklepu online TBI Technology jest przeznaczony do wielkogabarytowej obróbki materiału. Do jego zalet można zaliczyć m.in. precyzję i dużą prędkość obrotową wrzeciona.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*