Ogród i dom

Nowoczesne sposoby na aranżację tarasu

Nowoczesne sposoby na aranżację tarasu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Taras jest jak mały ogród, a dzięki starannie dobranej aranżacji będzie idealnym miejscem do odpoczynku wśród pachnących i kolorowych roślin. Pnący bluszcz, zawilec lub clematis nie potrzebują wielkich donic, wonne zioła, jak mięta czy lawenda zapewnią dodatkową porcję miłych doznań. Podstawą każdego ogrodu jest dobrze utrzymany trawnik. Niestety na tarasie brakuje takiego podłoża, więc doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się syntetyczne trawy dające wizualny efekt łudząco podobny do soczystej zieleni często podlewanej i równo strzyżonej trawy.

Prostota i uniwersalność

Sztuczna trawa na tarasie daje efekt przytulnej, relaksującej przestrzeni. Nie wymaga podlewania, jak jej naturalny odpowiednik i nie stwarza ryzyka zaproszenia do domu niechcianych gości, takich jak mrówki, czy inne owady zamieszkujące żywe trawniki. Stosowane materiały są przyjazne dla dzieci i zwierząt. Bose stopy natychmiast pokochają dotyk zielonego dywanu. Łatwa instalacja i natychmiastowy efekt – to zalety, o których warto pamiętać, projektując wystrój tarasu.

Syntetyczna trawa jest odporna na warunki atmosferyczne i miła w dotyku. Nietrudno utrzymać ją w czystości. Można dobrać rodzaj trawnika do charakteru aranżacji i osobistych preferencji. Aby dopasować go do planowanego wystroju tarasu, warto przejrzeć ofertę sklepu https://dywanowo.pl/. Gama odcieni i różnorodna gęstość, a także zróżnicowana oferta cenowa pozwalają na dobranie dokładnie tego, czego wymaga nowoczesna aranżacja. Już sam zielony, gęsty dywan sprawi, że taras nabierze zdecydowanie cieplejszego charakteru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*