Medycyna i zdrowie

Najczęstsze przyczyny choroby zęba – czego należy się wystrzegać?

Najczęstsze przyczyny choroby zęba – czego należy się wystrzegać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najczęstszą chorobą zębów jest próchnica. Nieleczona może prowadzić do innych, jeszcze groźniejszych schorzeń. Co należy zrobić, by się jej ustrzec?

Próchnica a bakterie w jamie ustnej

Powstaje ona pod wpływem działania bakterii, które gromadzą się w ściśle przylegającej do szkliwa płytce nazębnej. Pożywką dla tych drobnoustrojów są węglowodany. W związku z tym powinniśmy po każdym posiłku dokładnie myć zęby. Ważne, by wystrzegać się jedzenia słodyczy między posiłkami, a szczególnie takich, które długo trzymamy w ustach. Równie niekorzystne są słodkie owoce czy napoje z dużą zawartością cukru. Nawet posłodzona kawa czy herbata wpływają na rozwój bakterii w jamie ustnej.

Każdy z nas powinien systematycznie kontrolować zęby, aby nie doprowadzić do ich utraty. Jeśli jednak zdarzy się tak, że konieczna będzie ich ekstrakcja, warto rozważyć uzupełnienie braków przez wstawienie implantów zębów W Szczecinie ta usługa również nie powinna opiewać na wygórowaną kwotę. Jest to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie niż założenie protezy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*