Najczęstsze przyczyny choroby zęba – czego należy się wystrzegać?

Najczęstszą chorobą zębów jest próchnica. Nieleczona może prowadzić do innych, jeszcze groźniejszych schorzeń. Co należy zrobić, by się jej ustrzec?

Próchnica a bakterie w jamie ustnej

Powstaje ona pod wpływem działania bakterii, które gromadzą się w ściśle przylegającej do szkliwa płytce nazębnej. Pożywką dla tych drobnoustrojów są węglowodany. W związku z tym powinniśmy po każdym posiłku dokładnie myć zęby. Ważne, by wystrzegać się jedzenia słodyczy między posiłkami, a szczególnie takich, które długo trzymamy w ustach. Równie niekorzystne są słodkie owoce czy napoje z dużą zawartością cukru. Nawet posłodzona kawa czy herbata wpływają na rozwój bakterii w jamie ustnej.

Każdy z nas powinien systematycznie kontrolować zęby, aby nie doprowadzić do ich utraty. Jeśli jednak zdarzy się tak, że konieczna będzie ich ekstrakcja, warto rozważyć uzupełnienie braków przez wstawienie implantów zębów W Szczecinie ta usługa również nie powinna opiewać na wygórowaną kwotę. Jest to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie niż założenie protezy.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + trzynaście =