Wypoczynek i hobby

Kolorowanki antystresowe -czy to naprawdę działa?

Kolorowanki antystresowe -czy to naprawdę działa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kolorowanki antystresowe zyskały w Polsce popularność dzięki sąsiadom z Zachodu. Holendrzy czy Belgowie nie wyobrażają sobie wieczoru, bez zredukowania poziomu stresu w artystyczny sposób. Tam, dosłownie w każdym sklepie papierniczym jest możliwość zakupu kolorowanek dla dorosłych. Ogromny wybór zarówno formatów, jak i wzorów sprawia, że każdy znajdzie coś, co odpowiada jego potrzebom. W Polsce trend ten dopiero wchodzi na rynek, ale nie brakuje jego pasjonatów.

Dlaczego dorośli chcą kolorować?

Każdy organizm reaguje na stres w inny sposób. Często, dorośli łapią się na rysowaniu najróżniejszych geometrycznych wzorów np. w trakcie spotkań biznesowych lub firmowych konferencji. Bezwiedne rysowanie, czy w przypadku palaczy, sięganie po kolejnego papierosa to objawy niepokoju, które mogą wynikać z danej sytuacji. By temu zapobiec, stworzono kolorowanki antystresowe. Są one adresowane specjalnie do dorosłych, gdzie mogą spokojnie kaligrafować i malować. Zdaniem psychologów, mają one zbawiennie działać na psychikę i nastrój. Znacząco poprawiają też koncentracje i podnoszą poziom endorfin. Ze względu na te walory, dorośli chętnie po nie sięgają, a także poświęcają im dużo czasu.

Jakie motywy dominują?

W kolorowankach dla dorosłych najczęściej przewijają się motywy kwiatowe, gdzie samemu można stworzyć aranżację kolorystyczną. Bukiet kwiatów do kolorowania, czy kwiecisty pejzaż daje dużą satysfakcję po jego ukończeniu. Oprócz tego równie popularne są słynne światowe budowle, rzeźby czy pomniki. Wybrać można również kolorowanki z obrazami znanych malarzy jak np. Moneta. Kolorowanki antystresowe mają praktycznie same zalety. Oddziałują na poziom naszej koncentracji, potrafią skutecznie poprawić humor, a także ukoić nerwy. Nie trzeba być artystą, żeby skorzystać z ich dobroczynnego wpływu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*