Styl życia

Jakiej pielęgnacji wymagają włosy kręcone?

Jakiej pielęgnacji wymagają włosy kręcone?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kręcone włosy prezentują się wyjątkowo pięknie, ale jednocześnie wymagają specjalnej pielęgnacji. Wynika to z faktu, że często nadmiernie się puszą i przetłuszczają u nasady, a niekiedy są bardzo wysuszone. Ich skręt z pewnością nie wygląda wówczas zbyt atrakcyjnie. Podstawowym warunkiem utrzymania kosmyków w idealnej kondycji jest stosowanie właściwych produktów kosmetycznych oraz przestrzeganie konkretnych zasad podczas mycia lub czesania. Co istotne, wizyty u profesjonalnego fryzjera nie są tutaj niezbędne, więc oszczędzamy sporo pieniędzy.

Proste, ale w pełni wartościowe porady

Przy niesfornych lokach głównym wymaganym kosmetykiem jest dedykowany szampon do włosów kręconych oparty na naturalnych wyciągach roślinnych. Musi on być pozbawiony agresywnych substancji, takich jak SLS, silikony, polimery syntetyczne oraz parafina, ponieważ działają one destrukcyjnie na delikatną strukturę włosów, a na dodatek podrażniają skórę głowy. W trakcie mycia trzeba pamiętać o używaniu wyłącznie letniej wody.

Kolejny niezbędny produkt to odżywka o właściwościach nawilżających i regenerujących (z polimerami). Warto ją nakładać co najmniej dwa razy w tygodniu – koniecznie od ucha w dół, tak aby niepotrzebnie nie obciążać kosmyków u samej nasady. Poza tym pomoże regularne olejowanie włosów kręconych na mokro z wykorzystaniem oleju kokosowego, migdałowego albo z awokado. Na koniec należy jeszcze wspomnieć o stylizowaniu loków wyłącznie kosmetykami nie zawierającymi w składzie wysuszającego alkoholu. Mogą to być choćby lekkie pasty, gumy, lakiery i woski. W tym przypadku unikajmy natomiast ciężkich żeli o zwartej konsystencji. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*