Medycyna i zdrowie

Jakie zabiegi medycyny estetycznej nadadzą naszej skórze młodzieńczego wyglądu?

Jakie zabiegi medycyny estetycznej nadadzą naszej skórze młodzieńczego wyglądu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Upływ czasu niekorzystnie odbija się przede wszystkim na wyglądzie skóry twarzy. Z biegiem lat traci ona swoją jędrność oraz elastyczność, staje się bardziej wiotka, co sprzyja powstawaniu zmarszczek. Na szczęście możliwości, jakie daje medycyna estetyczna pozwalają skutecznie przywrócić twarzy młody i świeży wygląd.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów oferowanych przez kliniki medycyny estetycznej jest mezoterapia igłowa. Polega ona na wstrzyknięciu substancji leczniczych, takich jak kwas hialuronowy w miejsca, które potrzebują naprawy. Stosuje się ją przede wszystkim do odmładzania twarzy, wypełniania zmarszczek, a także do usuwania szpecących rozstępów. 

Inną równie chętnie wybieraną metodą jest zastosowanie osocza bogatopłytkowego. Zabieg ten, nazywany także wampirzym liftingiem sprawia, że skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna i widocznie młodsza. Osocze jest preparatem uzyskiwanym z krwi pacjenta, a następnie wstrzykiwanym pod skórę na twarzy. Jest to metoda w pełni bezpieczna i dająca spektakularne efekty. 

Osoby, które chcą poprawić ogólny wygląd oraz kształt ust mogą skorzystać z opcji powiększania ich za pomocą kwasu hialuronowego. Świetne efekty odmładzające daje też wstrzykiwanie do tkanki mięśniowej toksyny botulinowej, zwanej potocznie botoksem. Odpowiednia jej ilość powoduje lekki paraliż mięśni odpowiedzialnych za tworzenie się zmarszczek. Najczęściej metodę tą wykorzystuje się do wygładzania czoła oraz okolic oczu. Ogromną jej zaletą jest to, że w żaden sposób nie upośledza innych mięśni. Działa jedynie w miejscu, w którym botoks został wstrzyknięty. Efekt utrzymuje się przez długi czas, ale konieczne jest regularne jego powtarzanie, aby podtrzymać spektakularne działanie. Jest to zabieg praktycznie bezbolesny i nieinwazyjny, dzięki czemu pacjent nie potrzebuje rekonwalescencji i praktycznie od razu może wrócić do dawnej aktywności. 

Wszystkie te zabiegi znaleźć można w ofercie kliniki pod adresem https://proderma-clinique.pl.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*