Technologie

Jakie są najczęstsze usterki Xboxa?

Jakie są najczęstsze usterki Xboxa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Xbox to konsola, która obecnie cieszy się ogromną popularnością w środowisku miłośników gier. Wynika to z faktu, że jest tańsza od konkurencyjnych konstrukcji, oferuje bardzo wiele interesujących gier, zapewnia wysoką prędkość ich ściągania, a także wyróżnia się stylowym wyglądem. Niestety, tak jak każdy sprzęt tego typu, wskutek codziennej eksploatacji może ulegać różnym awariom i usterkom. Na szczęście na rynku funkcjonuje wiele profesjonalnych serwisów świadczących usługi w zakresie naprawy Xbox 360

Warto zachować zimną krew 

Jedną z podstawowych usterek w przypadku konsoli Xbox jest tzw. klikanie napędu, objawiające się tym, że po włożeniu płyty urządzenie zaczyna wydawać z siebie niepokojący dźwięk klikania. Niekiedy na środku ekranu pojawia się też specjalny komunikat o problemach z odczytem nośnika. Jest to wada typowo mechaniczna, wymagająca oddania sprzętu do naprawy w ramach standardowej gwarancji. Druga dosyć częsta awaria polega na tym, że aktualizacje gier nie chcą się pobierać. Jest to zazwyczaj spowodowane zbyt dużym obciążeniem serwerów. Wystarczy wówczas przerwać pobieranie i podjąć kolejną próbę za jakiś czas, a jeśli to nie pomoże – odłączyć konsolę od internetu, wyłączyć ją ręcznie, a następnie ponownie uruchomić. Oto inne popularne usterki:

– wyświetlający się błąd E100 – oznacza, że instalacja się nie powiodła i system operacyjny nie jest zdolny do prawidłowego działania (pomaga restart urządzenia)

– niesprawny czytnik płyt – w tej konkretnej sytuacji naprawa Xboxa w serwisie okaże się niezbędna (wada mechaniczna)

– konsola nie uruchamia się – może być winny uszkodzony zasilacz lub wtyczka w gnieździe znajdującym się na tylnym panelu

– nie odblokowują się osiągnięcia – jest to spowodowane po prostu brakiem dostępu do internetu (wystarczy poczekać na połączenie)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*