Styl życia

Jakie rzeczy zagwarantują rozrywkę kociakowi?

Jakie rzeczy zagwarantują rozrywkę kociakowi?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Znudzony kot to niegrzeczny kot. Jeśli nie zapewnimy mu rozrywki, jest wysokie prawdopodobieństwo, że albo popadnie w apatię, która może mieć nieprzyjemne skutki zdrowotne z otyłością na czele, albo sam znajdzie sobie zajęcie. Takie zachowania jak polowanie na stopy domowników, niszczenie mebli czy wspinanie się w miejscach do tego nieprzeznaczonych mogą być objawem właśnie tego, że nasz domowy kociak się nudzi i domaga się większej uwagi ze strony właściciela. Jak więc temu zapobiegać?

W co bawić się z kotem?

Kot domowy pochodzi od dużych drapieżników, które spędzają wiele czasu na polowaniu, wspinaniu się i obserwowaniu otoczenia. Te trzy aktywności to podstawa każdego kociego dnia – zrozumienie tego pozwoli nam uniknąć nieporozumień w życiu z kotem. Możliwość polowania zapewnią naszemu pupilowi zabawki, które może gonić – toczące się piłki, piszczałki na sznurki, szeleszczące myszki ze sztucznego futra czy piórka na wędce. Nawet pięć minut dziennie takiej zabawy poprawi jego kondycję, a także samopoczucie, pozytywnie wpłynie też na pewność siebie (należy jedynie pamiętać, by na koniec dać kotu wygrać zabawkę, żeby fizycznie mógł ją „zagryźć”).

Wspinaczki i swobodny ruch to z kolei dobre ćwiczenie, które utrzymuje w zdrowiu stawy i kręgosłup, a zachęcimy kota do takiej aktywności poprzez montowanie odpowiednich sprzętów. Mostek czy półka ścienna dla kota zainstalowana na ścianie to nie tylko sprzęt, na który zwierzak musi wskoczyć lub się wspiąć, ale też „punkt widokowy”, z którego będzie mógł obserwować otoczenie. To dobre rozwiązanie szczególnie dla tych kotów, które całe życie spędzają w mieszkaniu i nie mają możliwości wspinania się na drzewa.

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na czym polega fugowanie?
Na czym polega fugowanie?
Jak najlepiej się przygotować do biegu?
Jak najlepiej się przygotować do biegu?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*