Ogród i dom

Jakie łóżko kupić dla przedszkolaka?

Jakie łóżko kupić dla przedszkolaka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dziecko chodzące do przedszkola powinno spać w komfortowych warunkach, ponieważ nocny wypoczynek ma ogromnie duży wpływ na jego funkcjonowanie w ciągu dnia. Z tego powodu należy zakupić do pokoju malucha odpowiednie łóżko, które będzie maksymalnie wygodne, w pełni bezpieczne oraz wystarczająco funkcjonalne. Musi ono również koniecznie charakteryzować się ciekawym designem. Wyjątkowo wytrzymałe i estetyczne modele idealnie nadające się dla przedszkolaków można zamówić na https://mebledospania.pl/13-lozka-dzieciece.

Rozmiar i materiał wykonania to główne parametry

Jeśli zależy nam na zakupie porządnego łóżka dla przedszkolaka, powinniśmy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę rozmiar takiej konstrukcji. Uniwersalnym wyborem okaże się z pewnością wersja jednoosobowa o szerokości co najmniej 80 cm i długości od 140 do 160 cm – w zależności od wzrostu dziecka. Drugie istotne kryterium to materiał, z którego mebel został wyprodukowany. Najlepiej sprawdzi się naturalne drewno lite klasy A/A, pomalowane nietoksyczną farbą i bardzo precyzyjnie oszlifowane (bez groźnych krawędzi czy wystających drzazg). Wynika to z faktu, że jest ponadprzeciętnie odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także stosunkowo łatwe w ewentualnej naprawie.

Oprócz tego duże znaczenie ma projekt łóżka. Można zdecydować się choćby na tradycyjny model wyposażony w pojemną szufladę na pościel oraz zabawki, ale na rynku są też dostępne oryginalne domki z daszkiem, konstrukcje typu tipi czy wersje piętrowe z drabinką. Na koniec pamiętajmy o odpowiednim materacu, bo to od niego zależy w dużej mierze komfort snu. Warto postawić w szczególności na egzemplarz z wysokoelastycznej pianki lateksowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*